ازدواج سنت پیامبر صلی الله علیه و سلم است لذا این سنت را با احکام شرعی و اسلامی برگزاری کنید

به گزارش سنت نیوز، سَبَّحَ لِلَّهِ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ (۱) یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ (۲) کَبُرَ مَقْتاً عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ (۳) إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفّاً کَأَنَّهُم بُنیَانٌ مَّرْصُوصٌ (۴) وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ یَا قَوْمِ لِمَ تُؤْذُونَنِی وَقَد تَّعْلَمُونَ أَنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُمْ فَلَمَّا زَاغُوا أَزَاغَ اللَّهُ قُلُوبَهُمْ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْفَاسِقِینَ (۵) مولانا محمد عثمان در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته ( ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۴) مسجد جامع الخلیل شهرستان خاش ضمن تلاوت آیات اولیه سوره الصف به موضوع آیات فوق پرداخت و فرمود:

صف یعنی صف بندی در هنگام اقامه نماز می باشد ،در اینجا خطاب به مجاهدین اسلام که الله تعالی می فرماید: الله دوست دارد کسانی که در راه الله می جنگند گویا صف آنها مانند دیواری است که از صرب آهنین است یعنی محکم و استوار در مقابل دشمن مانند صف آهنین ایستاده و می جنگند یعنی در آنها ضعف ، عقب نشینی و سستی وجود ندارد.

الله تعالی می فرماید: (إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفّاً کَأَنَّهُم بُنیَانٌ مَّرْصُوصٌ) به تحقیق رب کائنات بدون شک و تردید دوست دارد و اعلان محبت می کند به کسانی که می جنگند در راه او و صفی مانند دیوار محکم و آهنی بسته و ایستاده اند مال و زندگی خود را ترک کرده و برای بالا بردن پرچم اسلام و حمایت و پیشرفت اسلام در راه الله جهاد می کنند لذا این جماعت که در راه اسلام می جنگند محبوب الله هستند.

همانطور که می دانید الله تعالی محتاج به مخلوق نیست اگر الله تعالی می فرماید که در راه الله با جان ، مال ، فکر ، خانواده و قبیله خود خارج شوید اراده دارد ما را محبوب کرده و به جنت ببرد.

الله تعالی ذاتی است که بوسیله پرنده معمولی کوچک و ضعیف با سنگریزه هایی که با پنجه و نوک خود حمله می کردند و لشکر ابرهه را تکه تکه کردند مانند کاهی که حیوان می خورد آنها را نابود می کند.

جایز نیست با کسانی که بخاطر اسلام با مسلمانان جنگیدند پیمان دوستی ببندیم

ماقبل سوره صف سوره ممتحنه است که موضوعش این است: با کفار محبت  و دوستی نگیرید و راز خود را به آنها نگویید خلاصه اش مقاطعه الی الکفار یعنی قطع رابطه دوستانه ازکفار می باشد چراکه محبت و دوستی با کفار سبب ارتداد می شود.

الله تعالی می فرماید: (یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَعَدُوَّکُمْ أَوْلِیَاء تُلْقُونَ إِلَیْهِم بِالْمَوَدَّهِ وَقَدْ کَفَرُوا بِمَا جَاءکُم مِّنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِیَّاکُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّکُمْ إِن کُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَاداً فِی سَبِیلِی وَابْتِغَاء مَرْضَاتِی) ای کسانی که ایمان آورده اید با دشمن من دوستی نگیرید یعنی آنهایی که کفر و شرک را اختیار کرده اند و با آنها معامله دوستانه نکنید آنها با شما دشمنی می کنند و شما را از شهر مکه بیرون کردند محض به خاطر دین و شما را بی خانمان کردند چطور با آنها دوستی می کنید؟ مانند مردم افغانستان و عراق با روسی ها و آمریکایی ها دوستی می کنند درحالیکه به خاطر دین آنها را بی خانمان کردند و لشکرکشی علیه اسلام و مسلمین کردند.

در افغانستان هیچ خزانه ای جز زمین کشاورزی و کوه وجود نداشت و تنها ایمان ، مسلمان و دین وجود داشت و روزی روس و روز دیگر آمریکا آمدند و آنها را بی خانمان کردند.

طبق دستور الله تعالی جایز نیست با کسانی که بخاطر اسلام با مسلمانان جنگیدند دست دهیم و پیمان دوستی ببندیم.

در سوره صف گفته می شود علاوه بر ترک کردن دوستی و محبت با آنها در مقابلشان صف ببندید و در راه خدا با آنها بجنگید.

در میانمار بت پرستان این کشور مسلمانان را می کشند و زندان می کنند و همچنین در فلسطین مسلمانان را صهیونیسم به قتل می رسانند و بی خانمان می کنند.

حکم اسلام با کافرحربی مطلقاً قطع تعلق است اما اگر کفار با مسلمانان نجنگند جایز است که مسلمانان در معاملات و امور مالی ، اقتصادی با آنها داد و ستد داشته باشند.

یکی از ستون های اسلام جوانان و نوجوانان هستند

اسلام با سه جماعت باقی می ماند ۱-مجاهدین: جوانانی که خود را حفظ کردند، یکی از ستون های اسلام جوانان و نوجوانان هستند.

دشمنان اسلام امروز فرزندان مسلمان را از نظر فکری و جسمی نشانه گرفته اند و در تعلیمات غیر اسلامی تلقین می کنند و فکر آنها را تخریب و از طریق مختلفی آنها را تضیف می کنند. ۲- تخریب جسم جوانان مانند اعتیاد ؛ جوان مسلمان را بی دین ، راهزن و با انواع و اقسام موسیقی و برنامه های بیهوده عمر آنها را از بین می برند لذا هوشیار باشید چراکه همین نوجوانان اند که در مقابله دشمنان می ایستند و می جنگند.

ازدواج سنت پیامبر صلی الله علیه و سلم است لذا این سنت را با احکام شرعی و اسلامی برگزاری کنید

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در بخش دیگر سخنان خود به ایام جشن و مراسم های ازدواج شرعی اشاره نمود و افزود: الحمدلله خداوند را شکر می کنید که در جامعه ما ازدواج شرعی وجود دارد و پدر و مادر احساس مسئولیت می کنند و فرزندان خود را ازدواج می دهند، ازدواج سبب حفظ جامعه ، آبرو و حیثیت جامعه و سبب بقاء نسل بشر ، رشد جامعه و تکثر فرزند و اولاد هستند.

ازدواج هدف ارزشمند و پسندیده ای است ،به خانواده ای که اهتمام بر این امر می کنند اجر ، ثواب فراوانی خواهد رسید.

توجه داشته باشید که از موسیقی ، ارگ و چیزهایی که غیر شرعی و اسلامی هستند کاملاً خودداری کنید و همچنین اسراف نکنید.

ایشان در ادامه به سفرهای ایام تعطیل فروردین ماه اشاره نمودند و خاطرنشان کردند: سفر ها را با احتیاط انجام دهید و از سرعت غیر مجاز پرهیز کنید همانطورکه در این ایام جاده ها شلوغ می باشند سعی شود که یک خانواده در یک ماشین سوار نشوند چراکه خداناخواسته سبب تصادف و فوت شدن همه می شود.

سفر کردن فرض ، سنت و واجب نیست می توان از این تعطیلات استفاده های مختلف و مفید داشته باشید و سفر را در دیگر روزهای خلوت انجام دهید.

استاد تفسیر در پایان سخنان خود به برگزاری دوره خلاصه القرآن اشاره نمود و اظهار کرد: مردم شهرستان خاش در دهه اول فروردین مهمانان خاصی از سرتاسر کشور دارد لذا از شما مردم دعوت می شود در این دوره شرکت نمایید و همچنین از شما مردم غیور خاش انتظار می رود که خدمت رسانی کرده و از نظر  امکاناتی تجهیز نمایید.

وی در آخر گفت: این کلاس در کشور منحصر به این شهرستان و مخصوص مردم است و به توفیق الهی این سیزدهمین دوره است که از اول فروردین به مدت ده روز برگزار خواهد شد.

الخلیل آنلاین