مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش کشتن مسلمانان در بلوچستان پاکستان را محکوم نمود و سکوت کردن در مقابل آن را درست ندانست و اظهار کرد: در تمام دنیا قتل مسلمان و انسان محکوم است چراکه کشتن انسان جز از سه طریق جایز نمی باشد: ۱- میدان جهاد ۲-قصاص قاتل ۳- زنا و فحشا فرد متأهل.

به گزارش سنت نیوز، یَوْمَ نَحْشُرُ الْمُتَّقِینَ إِلَى الرَّحْمَنِ وَفْداً (۸۵) وَنَسُوقُ الْمُجْرِمِینَ إِلَى جَهَنَّمَ وِرْداً (۸۶) لَا یَمْلِکُونَ الشَّفَاعَهَ إِلَّا مَنِ اتَّخَذَ عِندَ الرَّحْمَنِ عَهْداً (۸۷) مولانا محمد عثمان امام جمعه مسجد جامع الخلیل و مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم شهرستان خاش در همایش دانش آموختگی طلاب مدرسه دینی روستای کندز سرباز(۸ اردیبهشت ۹۵- ۱۹ رجب) ضمن تلاوت آیات ۸۵ الی ۸۷ سوره مریم فرمود:

سوره مریم جواب شبهات است یعنی الله ذوالجلال می فرماید: فردای قیامت روز حشر و جزا ، سزا در میدان محشر به طور مهمان آنهایی که در دنیا و زندگی از رب العالمین می ترسیدند حشر می شوند(لازمه ترس این است که تمام حکم و دستورات الهی را که به وسیله انبیاء برای امت فرستاده شده اند قبول کنند)

اولین پیامی که الله تعالی به واسطه انبیاء خود فرستاد (لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ) اولین درس تمام پیغمبران کلمه توحید بود یعنی نیست هیچ ذاتی لایق و شایسته عبادت و فرمانبرداری و تسلیم شدن در برابر او مگر ذات پاک الله تعالی.

 الله تعالی به پیغمبر می فرماید: (وَأَنَاْ أَوَّلُ الْمُسْلِمِینَ) بگو من اولین کسی هستم که به ذات الهی تسلیم شدم.

مرد و زن ، پیر و جوان ، حاکم و گدا و همه همه باید کلمه توحید (لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ) را بخوانند اما آن پادشاهانی که بر این کلمه سر تسلیم فرو نیاوردند مانند نمرود و فرعون که ادعای معبودیت و خود را با خداوند برابر کردند هلاک و نابود شدند.

پیامبر صلی الله علیه و سلم می فرماید: فقط الله تعالی حالات آینده را می داند.

شخصی اگر ادعا کند که حالات آینده و امورات را می داند مرتکب گناه بزرگی شده و جایز نیست کسی باور کند چراکه هیچ فال بین و کائنی این علم را ندارد که حالات آینده را بداند.

 پیغمبر اگر علامات قیامت را بیان کرده به دلیل این است که پیامبر صاحب وحی بوده و به حکم خداوند بعضی امور آتیه پیشگویی شده است بنابراین پیغمبر از جانب خود علم دانستن امور و … را نداشته است.

حقیقت پرست باشید باطل پرست نباشید

مولانا محمد عثمان در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در عرب گفتن کلمه حاجی به کسی که حج رفته وجود ندارد همانطور که پیامبران و صحابه را کسی به نام حاجی صدا نزده است.

ایشان در ادامه گفتند: حاجی از نظر لغوی یعنی قصد کننده خانه کعبه ، به شخصی که تا زمانی چشمش به مکه نیافتاده حاجی گفته می شود و وقتی خانه کعبه را زیارت کرد قصد او به پایان می رسد و دیگر به او حاجی نمی گویند چراکه معنایی ندارد.

وی در ادامه اظهار نمود: تجملات و تکلفات در مناطق ایران بیش از دیگر مناطق و کشورها است لذا حقیقت پرست باید بود باطل پرستی ، تظاهر ، القاب و صفات شخصی را کنار گذاشت همانطور که خداوند پیامبر خود را در جای جای قرآن نبی ، محمد ، رسول و عبد خطاب می کند لذا اگر کسی نام شما را به تنهایی بدون القاب ، صفت و حاجی گرفت ناراحت نشوید.

الله تعالی می فرماید: یَا أَیُّهَا الْمُدَّثِّرُ (۱) قُمْ فَأَنذِرْ (۲) وَرَبَّکَ فَکَبِّرْ (۳) وَثِیَابَکَ فَطَهِّرْ (۴)  ای محمد صلی الله علیه و سلم بزرگی رب خود را بیان و قیام کن چراکه زمان استراحت تمام شد و تنها بزرگی الله تعالی را بیان کن و گردن لات ، منات و عزی را بزن و معبودان باطله را نابود کن و شب ها به بارگاه الهی دعا و زاری کن و او را صدا بزن و دستان خود را به طرف آسمان بلند کن و بگو(اللَّهُمَّ اهْدِ قَوْمِی فَإنَّهُمْ لا یعْلَمُونَ) پروردگارا قوم مرا هدایت کن زیرا اینان نمی‌دانند که چه می‌کنند.

در تمام دنیا قتل مسلمان و انسان محکوم است

مدیر مدرسه علوم دینی مدینه العلوم خاش در پایان کشتن مسلمانان در بلوچستان پاکستان را محکوم نمود و سکوت کردن در مقابل آن را درست ندانست و اظهار کرد: در تمام دنیا قتل مسلمان و انسان محکوم است چراکه کشتن انسان جز از سه طریق جایز نمی باشد: ۱- میدان جهاد ۲-قصاص قاتل ۳- زنا و فحشا فرد متأهل.

وی گفت: باید انسان را دعوت داد که ایمان بیاورد ، اسلام دین رافت ، صلح ، امنیت ، اخوت و برادری است نه دین خشونت ، ارهابی و تروریست.

ایشان در آخر عنوان کرد: هر گروه و فرقه ای چه صهیونیست و چه مستکبر جهان آمریکا و روسیه و….که خارج از چارچوب اسلام و به ناحق مبادرت به قتل انسان کند مرتکب گناه بزرگ شده و مردود است.

الخلیل آنلاین