مولانا محمد عثمان در همایش دانش آموختگی مدرسه دینی روستای گران سرباز (۷اردیبهشت ۹۵- ۱۸ رجب) ضمن تلاوت آیات ۱۵۹ الی۱۶۳ سوره انعام فرمود: حصه اول قرآن از سوره فاتحه تا سوره انعام بیان خالقیت یعنی خالق تمام کائنات و تمام هستی جهان فقط الله تعالی است می باشد و در حصه دوم سوره انعام که بیان رزق و روزی بندگان توسط الله تعالی است.

به گزارش سنت نیوز، یَا أَیُّهَا النَّاسُ اعْبُدُواْ رَبَّکُمُ الَّذِی خَلَقَکُمْ وَالَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ [البقره : ۲۱] ای انسان ها و آدمیت الله ذات عظیم است و رحمت ، نعمت او عظیم است و محدود ، مخصوص نیست و تمام عبادات خود را خالص برای الله تعالی کنید ، اوست خالق شما لذا شایسته است که او را عبادت و پرستش کنید.

ابن قیم رحمه الله می فرماید: پستی و عاجزی در نزد معبود و اعتقاد داشتن بر اینکه معبود دارای قدرت غیبی و علم غیب می باشد و هر دعا و تعریفی که تحت این اعتقاد برای او انجام شود عبادت حساب می آید.

بنابراین بندگان مکلف هستند که الله تعالی را فقط عالم الغیب ، مشکل گشا ، غیب دان و کارساز بدانند و او را تعریف کنند.

الله متعال می فرماید: (وَمَا مِن دَآبَّهٍ فِی الأَرْضِ إِلاَّ عَلَى اللّهِ رِزْقُهَا وَیَعْلَمُ مُسْتَقَرَّهَا) هیچ رونده ای روزی دهنده روی زمین نیست مگر الله تعالی که روزی دهنده همه است.

قرآن می فرماید: شهر مکه شهر مطمئن و آباد است، رزق و روزی برای اهل مکه از تمام دنیا به طور فراوان می آید اما مشرکین به نعمت خداوند ،به نعمت توحید و رسالت پیامبر صلی الله علیه و سلم کفر ورزیدند و وقتی نافرمانی کردند ایمان نیاوردند الله تعالی ۷ سال قحط سالی بر سر آنها آورد.

بنایراین اگر جایی می بینید که خشکسالی است باید اهل آن منطقه و شهر به طرف الله تعالی متوجه شوند و کمبود اعتقادی و عملی خود را در زندگی مقایسه و از گناهان توبه و استغفار کنند و عمل صالح انجام دهند و عبادت و بندگی رب العالمین را بجا بیاورند تا الله تعالی درهای رزق و روزی آسمان و زمین را بر آنها باز کند.

نمایش زنان در سریال های بلوچی کار ناشایست و خلاف فرهنگ بلوچستان است

مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود نمایش زنان در سریال های بلوچی را کار ناشایست و خلاف فرهنگ بلوچستان دانست و متذکر شد: امروزه انواع حالات مختلفی پیش آمده که بعضی دین و مذهب فروشی می کنند و بعضی تاریخ و صفات پسندیده خود را می فروشند و زنان بلوچ را در سریال ها و فیلم ها در دنیا به عنوان فرهنگ به نمایش می گذارند لذا این اجازه را ندارند که فرهنگ اهل سنت بلوچ را با بی حجابی و بی حیایی جلوه دهند ، آنها خائن هستند که به فرهنگ ، نجابت و اصالت بلوچ لطمه وارد می کنند.

وی گفت: اگر تاریخ فرهنگ بلوچ را بررسی کنید می فهمید که زنان از سر تا پا پوشیده و با حجاب بوده اند حتی پشت ناخن آنها به چشم ظاهر نمی شد همانطور که شاعر بزرگ اهلسنت فردوسی در شاهنامه خود آورده است لذا این توهین به ملت ، فرهنگ ، مذهب و تاریخ بلوچ است.

خداوند می فرماید: (إِنَّ الَّذِینَ فَرَّقُواْ دِینَهُمْ وَکَانُواْ شِیَعاً لَّسْتَ مِنْهُمْ) بی گمان کسانی که آیین یکتاپرستی خود را جدا جدا می کنند و با عقاید منحرف و باطل به هم می آمیزند و گروه گروه می شوند ای محمد تو به هیچ وجه از آنان نخواهی بود سروکار آنها با خداوند است.

شاعر می فرماید:

دوش دیدم که ملایک در میخانه زدند/// گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند

آسمان بار امانت نتوانست کشید/// قرعه کار به نام من دیوانه زدند

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه/// چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

پیامبر صلی الله علیه وسلم می فرماید: (کُلُّهُمْ فِی النَّارِ إِلَّا وَاحِدَهً) امت من به ۷۳ فرقه تقسیم می شود که تمام آنها جهنمی هستند جز یک فرقه آن هم “مَا أَنَا عَلَیْهِ الْیَوْمَ وَأَصْحَابِی ” کسانی که (روش من و یارانم) را قبول کردند یعنی اهل سنت والجماعت جنتی هستند.

الله تعالی به پیامبر خود صلی الله علیه و سلم می فرماید: (قُلْ إِنَّنِی هَدَانِی رَبِّی إِلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِیمٍ دِیناً قِیَماً مِّلَّهَ إِبْرَاهِیمَ حَنِیفاً وَمَا کَانَ مِنَ الْمُشْرِکِینَ) ای رسول خدا بگو که  بی گمان پروردگارم مرا به راه راست راهنمایی کرده و آن دین محکم و پابرجا دین ابراهیم است همان کسی که بر حق و از مشرکان نبود و از ادیان باطله بیزار بود.

الخلیل آنلاین