خانه » ایران » مولانا مطهری در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت برآباد خواف: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از مسائل مهم جامعه است

مولانا مطهری در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت برآباد خواف: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از مسائل مهم جامعه است

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی احناف خواف، مولانا حبیب‌الرحمن مطهری در خطبه‌های نماز جمعه (۲۷ بهمن‌ماه ۹۶) برآباد خواف، پس از تلاوت آیه: “وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِینَ” خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم زندگی سعادتمندانه و خوبی داشته باشیم باید دعوت الی الله، عمل صالح، اخلاص و اظهار بندگی در مقابل خداوند، در میان ما باشد.
ایشان با اشاره به اینکه مردم از فساد و مشکلات زندگی خویش ناراض هستند و همه از زندگی شکایت دارند، گفت: پریشانی و سردرگمی مردم به‌خاطر این است که دعوت الی‌ الله در جامعه کم‌رنگ یا از بین رفته است و همه مردم فقط به فکر زندگی خود هستند.
مدیر حوزه علمیه احناف خواف با توجه به اینکه خداوند در آیه ۱۰۴ سوره آل‌عمران می‌فرماید: باید افرادی در جامعه باشند که مردم را به‌سوی کارهای نیک دعوت دهند، ادامه داد: متاسفانه در عصر حاضر، مردم یکدیگر را به‌سوی شر دعوت می‌دهند.
ایشان تاکید کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از مسائل ضروری جامعه است که در قرآن کریم نیز به آن زیاد توجه شده است.
مولانا حبیب‌الرحمن تصریح کرد: امروزه مردم امربه‌معروف و نهی از منکر را مداخله در مسائل زندگی خود می‌پندارند، درصورتی‌که خیریّت وبرتری امت محمدی در دعوت به خیر، نهی از منکر و ایمان به خدا است.
ایشان در زمینه عمل صالح بیان داشت: خداوند متعال می‌فرماید: “من عمل صالحاً من ذکر او انثی و هو مومن فلنحیینّه حیاه طیبه” هر کس خواه مرد یا زن کار شایسته‌ای انجام دهد، در حالی که مؤمن باشد، او را به حیاتی پاک زنده می‌داریم.
مولانا مطهری «نماز»، «روزه»، «پرداخت زکات» و «ادای حج» را راس اعمال صالح دانست و اضافه کرد: شخص مومن باید مطیع امر خدا و رسول مکرم اسلام باشد و به اسلامش افتخار کند، نه اینکه در مواقع بروز سختی‌ها یا فشار مشکلات از اظهار مسلمانی خود امتناع ورزد.
ایشان ادامه داد: انسان‌ها بایستی اعمال خیر و نیک انجام دهند و بااخلاق و رفتار نیک در جامعه با دیگران برخورد کنند. همانطور که اصحاب رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم صرفاً بااخلاق و رفتار اسلامی خود بسیاری از افراد را مسلمان و بسیاری از مناطق را فتح کردند.
استاد حدیث حوزه علمیه احناف خواف خاطرنشان ساخت: امروزه ما با رفتار خود دیگران را از اسلام متنفر و دور می‌کنیم.
ایشان در پایان افزود: بایستی از اعمال و رفتار خود به خداوند متعال پناه ببریم، همواره توبه و استغفارکنیم تا خداوند متعال باران رحمت خود را بر ما نازل کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*