مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از آغاز نام‌نویسی برای پرداخت کمک بلاعوض ماهانه یک میلیون ریالی به تعداد اعضای خانوارهای مشمول طرح حمایتی کرونا خبر داد

به گزارش سنت نیوز، مهرداد جهاندیده اظهارداشت: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از خانوارها در شرایط شیوع کرونا و  بند ۱۲ مصوبه چهل و یکمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا، دولت برای حمایت جبرانی معیشت خانوارها، ۲ طرح حمایتی را  در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از این طرح‌ها، پرداخت کمک بلاعوض یک میلیون ریالی به اعضای خانوار بصورت ماهانه است، تصریح کرد: کمک بلاعوض ( ماهانه مبلغ یک میلیون ریال به ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذر تا پایان سالجاری به مدت چهار ماه به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال ۱۳۹۹ در نظر گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: خانوارهای مشمول دریافت یارانه کمک معیشتی که منبع درآمد ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند تحت پوشش این طرح حمایتی قرار می‌گیرند.

جهاندیده پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرست خانوار را دومین طرح حمایتی دولت برای جبران معیشت خانوارها بیان کرد و اظهارداشت: تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند می‌توانند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی باشند.

وی تصریح کرد: افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان‌وبلوچستان با تشریح ساز و کار نام‌نویسی متقاضیان وام یک میلیون تومانی گفت: سرپرستان خانوار از امروز سه‌شنبه چهارم آذر به مدت یک هفته تنها کد ملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹  فقط یک بار بصورت پیامک ارسال کنند.