معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان گفت: در کنکور سراسری سال ۹۸ در پنج گروه های آزمایشی هزار و ۳۷ داوطلب کنکور رتبه زیر ۱۰ هزار کسب کردند.

به گزارش سنت نیوز؛ احمد بختیاری افزود: در کنکور سراسری ۹۸ در سیستان وبلوچستان هزار و ۳۷ نفر در گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان خارجه و هنر موفق به کسب رتبه ۱۰ هزار شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد ۹۱۸ نفر رتبه چهار رقمی، ۱۱۵ نفر رتبه سه رقمی و ۴ نفر دو رقمی کسب کردند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش  استان گفت: در رشته ریاضی ۲۰۳ نفر رتبه چهار رقمی و ۱۱ نفر رتبه سه رقمی کسب کردند، همچنین در گروه آزمایشی تجربی ۲۴۳ نفر رتبه چهار رقمی، ۴۲ نفر رتبه سه رقمی سه رقمی و یک نفر رتبه دو رقمی و در رشته انسانی ۳۰۲ نفر رتبه چهار رقمی، ۲۵ نفر رتبه سه رقمی و ۲ نفر رتبه دو رقمی را از آن خود کردند.
به گفته این مسئول، در رشته زبان خارجه ۶۲ نفر رتبه چهار رقمی، ۱۸ نفر رتبه سه رقمی و یک نفر رتبه دو رقمی را به دست آوردند و در گروه آزمایشی هنر نیز ۱۰۸ نفر رتبه چهار رقمی و  ۱۹ نفر رتبه سه رقمی کسب کردند.
بختیاری با بیان اینکه ناحیه دوشهرستان زاهدان، سراوان، ناحیه یک زاهدان، زابل  و سیب و سوران به ترتیب موفق به کسب پنج رتبه برتر شدند، افزود: ناحیه دو زاهدان با کسب ۲۴۳ رتبه شامل ۲۰۱ رتبه چهار رقمی، ۴۰ رتبه سه رقمی و دو رتبه دو رقمی، شهرستان سراوان با کسب ۱۴۰ رتبه چهر رقمی، ۳۲ رتبه سه رقمی و یک رتبه دو رقمی  شد.