رسول راشکی گفت: در پی بارندگی ها و وقوع سیل در سیستان وبلوچستان ۱۲۶ تیم عملیاتی و امدادی جمعیت هلال احمر در حال امدادرسانی به آسیب دیدگان می باشند.

به گزارش سنت نیوز، رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان افزود: از روز گذشته در پی بارندگی ها و وقوع سیل در استان۱۲۶ تیم عملیاتی و امدادی جمعیت هلال احمر در حال امدادرسانی به آسیب دیدگان می باشند.
وی بیان کرد: بیشترین سطح عملیات نیروهای امدادی این جمعیت از شب گذشته تاکنون در شهرستان های زاهدان، کنارک، فنوج و سرباز گزارش شده است.
راشکی در ادامه به نجات۱۷نفر ازسرنشینان خودروهای گرفتار در سیلاب اشاره کرد و گفت: از دو خودروی گرفتار در سیلاب در رودخانه‌های محلی سرباز ۱۰ سرنشین و از دو خودرو در روستای گزگز شهرستان دلگان ۷ نفر از سرنشینان نجات یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه به بیان اقدامات انجام شده توسط نجاتگران این جمعیت در اقصی نقاط استان اشاره کرد و ادامه داد: نجات و انتقال مادر باردار در شهرستان کنارک روستای وشنام، نجات ۲ نفر در مسیر طغیان رودخانه شهرستان سرباز روستای کشاری، تخریب یک باب منزل در شهرستان زاهدان و ارائه خدمات امدادی به خانواده  مصدوم، راه اندازی سه کمپ اسکان اضطراری در شهرستان های کنارک – فنوج-قصرقند، تخریب یک باب منزل در شهرستان میرجاوه و انجام خدمات امدادی به خانواده مصدوم، تخریب یک منزل مسکونی در شهرستان دلگان و ارائه خدات امدادی به خانواده مصدوم از جمله اقدامات انجام شده تا این لحظه می باشد.