خانه » سیستان و بلوچستان » نشست سالانه دانشجویان اهل‌سنت زاهدان (ویژۀ خواهران) برگزار شد

نشست سالانه دانشجویان اهل‌سنت زاهدان (ویژۀ خواهران) برگزار شد

به گزارش سنت نیوز در این نشست که به همت دفتر امور دانشجویی دارالعلوم زاهدان بخش خواهران و در دو بخش صبح و عصر برگزار شد، حدود ۷۰۰ تن از خواهران دانشجوی دانشگاه‌های زاهدان حضور داشتند.
در نشست صبح خانم اسماعیل‌زهی (استاد مدرسه‌البنات حضرت عایشه صدیقه و مسئول دعوت و ارشاد این مدرسه) با موضوع «ویژگی‌های دین اسلام»، و استاد ملازهی (یکی از اساتید خواهر مدرسه‌البنات حضرت عایشه) با موضوع «مقام صحابه» به ایراد سخن پرداختند.
در پایان بخش اول برنامه‌ها، میزگردی با موضوع «ردّ شبهات اسلام‌ستیزان دربارۀ جایگاه و حقوق زن در اسلام» برگزار شد. کارشناسان این میزگرد استاد ز.ملازاده، استاد ن.ملازاده و استاد م.ریگی (استاد مهمان از مدرسه‌البنات احمدی زاهدان) بودند. در این میزگرد سعی شد به شبهات و سوالاتی که اسلام‌ستیزان مطرح کردند و در میان زنان مسلمان نیز شایع شده است، پاسخ داده شود.
در نشست بعدازظهر سرکار خانم برهان‌زهی (معاون مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سیستان‌وبلوچستان) با موضوع «نقش زن در بیداری اسلامی» و سرکار خانم مهندس برنایی ‌بجد (معاون اجرایی دفتر استاندار و عضو سابق شورای شهر زاهدان) با موضوع «حضور زن در اجتماع» و استاد ام‌عبدالله ملازاده با موضوع «زنان صدر اسلام و خدمات دینی آنان» سخنرانی کردند.
در ادامۀ نشست بعدازظهر، مقاله‌ای با عنوان «بیداری اسلامی» توسط خانم م.اسماعیل‌زهی (استاد مدرسه‌البنات حضرت عایشه و عضو شورای امور دانشجویی) قرائت شد.
حسن ختام برنامه‌های این همایش، بیانات شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه‌الله خطاب به خواهران دانشجو بود.
شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در سخنان‌شان با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام، با مقایسۀ جایگاه زن در بین فرهنگ‌ها و تمدن‌های پیش از اسلام، به حرمت و جایگاه والایی که در این دین به جامعۀ زنان اختصاص داده شده است اشاره کردند.
مولانا عبدالحمید در ادامه ضمن توصیۀ دانشجویان خواهر به الگوگیری از زنان صدر اسلام، تمام دانشجویان را به «رعایت تقوا»، «حفظ عفت و حجاب»، «دوری از گناهان»، «حفاظت از ایمان و حیا»، «عبادت پروردگار» و «کسب علم و دانش» تاکید و توصیه کردند.

در این حاشیه این نشست از نفرات برتر مسابقۀ «مفاهیم سورۀ نور» که در تاریخ ۸ اسفند ۹۶ توسط دفتر امور دانشجویی خواهران برگزار شده بود، با اهدای جوایز تجلیل شد.
در این نشست همچنین از نمایندگان و فعالان دانشجویی و فارغ‌التحصیل مقطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های زاهدان تجلیل به‌عمل آمد.
از دیگر برنامه‌های این همایش، دلنوشته، سرود و مقالاتی بود که توسط طلاب و دانشجویان ارائه گردید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*