نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهارات رییس جمهور درباره اقدام متقابل در قبال برجام را با تاخیر اما موثرعنوان کرد.

به گزارش سنت نیوز، علیم یارمحمدی : این اقدام باید بسیار زودتر از اینها صورت می گرفت ولی هرچند رئیس جمهور ایران با تاخیر زیاد نسبت به آن واکنش نشان داد اما باز هم مفید و موثر خواهد بود.

وی افزود: اقدام متقابل برجامی باید از همان ابتدا در دستور کار دولت می گرفت چرا که ایران بر تمامی تعهدات خود پایبند بود اما آمریکا بارها و بارها این توافق بین المللی را نقض کرد که باید تنبیه میشد و اگر رئیس جمهور آمریکا سخن می گفت بلافاصله رئیس جمهور ایران نیز با همان شدت واکنش جدی تری نشان می داد و در ادامه نیز دولت در برابر دولت و مجلس در برابر مجلس آمریکا از موضع قدرت و اقتدار وارد شده و پاسخ های کوبنده ای بدهند.

به گفته یارمحمدی؛ ساز و کار برخورد با اقدامات نقض برجامی آمریکا در مجلس شورای اسلامی مهیا است که با تقویب مجدد باید واکنش های جدی تری صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: دولت نباید منتظر اقدام از سوی دشمنان و آمریکایی ها باشد و سپس نسبت به آن اظهار نظر کند بلکه خودش باید پیش دستانه و زودتر از دیگران اقدامات جدی و عملی خود را اجرایی کند تا سایرین مجبور به واکنش شوند و میزان اقدام نیز باید به گونه ای باشد که تمام سازمان ها و مراکز دخیل آمریکا به لرزه بیفتند.

یارمحمدی افزود: ایران اسلامی توانمندی های بسیاری دارد و هرگز وابسته به کشورهای دیگر نبوده و نخواهد بود و مردم نیز همواره پشت نظام و دولت خود هستند که در این ماجرا اقدام حسن روحانی رئیس جمهور حامل پیام عملی و جدی مردم ایران بود که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد: دولت نیز باید با رصد لحظه ای عملکرد دشمنان ایران، خود را برای هر نوع واکنش آماده کند و در این خصوص تعلل به هیچ وجه به صلاح ممکلت نیست و آمریکا نیز اگر فرصت اعلام شده از سوی رئیس جمهور را جدی نگیرد قطعاً خسارت های سختی خواهد دید.

وی در پایان تاکید کرد: آمریکا و اروپائیان بدانند که نمی شود خودشان به صورت یکطرفه از برجام نفع ببرند اما در سوی دیگر مردم ایران در تحریم قرار داشته باشند و اگر سیاست فشار و زورگویی تغییر نکند قطعاً شرایط متقابل برای آنها از سوی ایران رقم خواهد خورد و این مباحث هرگز قابل مذاکره هم نیست.