استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نواقص طرح کدینگ کارت‌های سوخت این استان در حال بررسی است و جهت رفاه حال شهروندان پیشنهاداتی از جمله فراهم شدن زمینه ذخیره سوخت ماهیانه خودروها ارائه شده که قطعا از ایجاد صف‌های طولانی در روزهای آخر هر ماه در جایگاه‌های سوخت جلوگیری می‌کند

به گزرش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی یکشنبه شب در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا تا کنون در این استان انجام شده هرچند که کافی نیست و نیاز به توجه بیشتری دارد.

وی ادامه داد: طرح کدینگ کارت سوخت اگرچه مورد نارضایتی برخی از افراد شده اما از اینکه مانند سابق بدون نظم و برنامه‌ریزی سوخت ارائه می‌شد و زمینه برای سودجویان فراهم بود، شرایط فعلی بهتر است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این استان بیشتر موضوع قاچاق سوخت مطرح است که در این راستا طرح کدینگ کارت‌های سوخت نقش بسزایی در پیشگیری از قاچاق سوخت داشته است.

وی اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی، کار کارشناسی و تکیه بر آمار و اطلاعات مستند، با قاچاق در زمینه‌های مختلف از جمله قاچاق سوخت مقابله کرد.

موهبتی تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های مختلف سیستان و بلوچستان برای پیشگیری از تخلفات احتمالی نیاز به نظارت و دقت بیشتر در حوزه فعالیت خود دارند.

وی بیان کرد: نظم بخشی در جامعه باعث کیفیت بخشی آن جامعه خواهد داشت که این امر بسیار مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان در حوزه لنچ‌های صیادی نیز گفت: لازم است سیستم‌های کنترلی بر روی لنچ‌ها نصب و میزان مصرف سوخت‌شان ارزیابی شود.

وی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از سوخت مورد نیاز سیستان و بلوچستان از طریق حمل و نقل دریایی و کشتی به این استان وارد می‌شود که این امر از رفت و آمد ناوگان جاده‌ای و تبعات منفی آن در جاده‌ها می‌کاهد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و مبارزه با قاچاق سوخت سیستان و بلوچستان نیز گفت: یکی از اولویت‌های ما در این استان مبارزه با قاچاق سوخت است و به همین منظور در ۶ ماهه نخست امسال، ۳۴ درصد رشد کشفیات نسبت به مدت مشابه پارسال داشته‌ایم و افزون بر ۱۸ باند سازمان یافته قاچاق شناسایی و منهدم شده‌اند.

محمد محبی افزود: در اجرای طرح کدینگ کارت سوخت با جایگاه‌داران متخلف به شدت برخورد می‌شود و تاکنون چند مورد برخورد بدون اغماض صورت گرفته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.