نشریه هاآرتص در گزارشی به روند زادوولد و افزایش جمعیت در اسراییل پرداخته و آن را مثبت و به نفع این رژیم ارزیابی کرده است

به گزارش سنت نیوز، هاآرتص در این نوشتار می‌نویسد: نرخ افزایش جمعیت در اسراییل از همچنان روندی افزایشی دارد. درحالیکه بسیاری از کشورهای جهان از جمله چین، آمریکا و کشورهای اروپایی با کاهش جمعیت مواجه هستند، خانواده‌های اسراییلی همچنان به روند فرزندآوری ادامه می‌دهند به طوری که اسراییل در سال ۲۰۱۵ شاهد نرخ زادوولد ۳/۱ درصدی بوده است.
با اینکه نرخ زادوولد در میان زنان مختلف اسراییلی- زنان سکولار، مذهبی، ارتدوکس- متفاوت است اما به طور کلی در سالهای اخیر، روند فرزندآوری در این رژیم با اتخاذ سیاست های جمعیتی به سرعت رو به افزایش بوده است.
درحقیقت هم‌اکنون میزان فرزندآوری در اسراییل چندین برابر برابر ایالات متحده و بسیاری دیگر از کشورها است. این موضوع در میان زنان اسراییلی تنها به زادآوری مربوط نمی‌شود و درکل موضوعی امنیتی، سیاسی و مذهبی است. براساس نظرسنجی‌ها، زنان اسراییلی معتقدند افزایش جمعیت در مقابل فلسطینی‌ها و کلاً اعراب، موضوع امنیتی و مذهبی است. البته در این میان مشوق‌های فوق‌العاده رژیم اسراییل در افزایش جمعیت تاثیر زیادی داشته است. کمک اقتصادی به کارگران کم‌درآمد و همچنین مهیا نمودن زیرساخت‌ها، خانواده‌های یهودی اسراییلی را به این نتیجه رسانده که به فرزندآوری مشغول باشند تا آینده اسراییل را در میانه تنش‌ها و درگیری‌های سیاسی و مذهبی در خاورمیانه روشن‌تر کنند. به عنوان نمونه صرفا در سال ۲۰۱۶ یکصد و هشتاد و یک هزار و یکصد و پنج کودک در اسرائیل به دنیا آمده که بیش از ۷۴ درصد آنها یهودی بوده اند. علاوه بر این هر ساله تعداد زیادی از یهودیان از مناطق مختلف جهان برای سکونت به اسرائیل مهاجرت داده می شوند که مجموع زاد و ولد و مهاجرت نرخ رشد را بسیار بالاتر از انتظار بده است.