به گزارش سنت نیوز، حسن شاولی برمدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،گفت: اظهار داشت: ایرانشهر با ۹ هزار هکتار نخلستان یکی از مراکز عمده و قطب تولید خرما در سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ رقم خرما در ایرانشهر […]


به گزارش سنت نیوز، حسن شاولی برمدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،گفت: اظهار داشت: ایرانشهر با ۹ هزار هکتار نخلستان یکی از مراکز عمده و قطب تولید خرما در سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ رقم خرما در ایرانشهر تولید می‌شود، افزود: ربی، مضافتی، سنگ شکن، هلیله و زاهدی از معروف‌ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه‌ها خریداری و به نام شهرستان‌های دیگر عرضه شود.
وی بیان کرد: ایرانشهر دارای ۶ سردخانه با ظرفیت بیش از ۱۲ هزار تن است که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر منتقل می‌شود.
شاولی بر ادامه داد: برداشت خرما در ایرانشهر از نیمه دوم تیر آغاز شده و تا اواخر مهر ادامه دارد.
وی پیش بینی کرد؛ تا پایان فصل برداشت بیش از ۵۰ هزار تن خرما از نخلستان‌های ایرانشهر برداشت و روانه بازار مصرف شود.