فرمانده پلیس فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان در خصوص همراه داشتن برخی اشیاء و مواد برای سفر حجاج به سرزمین وحی هشدار داد.

.
به گزارش سنت نیوز، اسد زراعتگر اظهار کرد: همزمان با آغاز سفرهای حجاج محترم به سرزمین وحی برای فریضه حج تمتع است برخی ممنوعیت ها را در این خصوص مدنظر قرار دهند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.
وی تصریح کرد: حمل مواد مخدر صنعتی و سنتی از هرنوع و به هر میزان براساس قوانین کشور جرم محسوب می شود و برای افراد متخلف پرونده تشکیل می شود و از ادامه سفر آنان جلوگیری خواهند شد.
وی افزود: در این راستا در صورت کشف انواع مواد مخدر در عربستان بر اساس قوانین این کشور مجازات سختگیرانه ای دارد و مجازات های از قبیل حبس طولانی مدت تا اعدام را در پی خواهد داشت.
فرمانده پلیس فرودگاه های سیستان و بلوچستان عنوان کرد: زائران محترم خانه خدا در همین راستا باید از حمل انواع داروهای گیاهی مشابه مواد مخدر مثل شیرین بیان و سایر داروهای گیاهی آسیاب شده، حمل مواد اسیدی، انواع اسپری ها، اشیاء تیز و برنده ، انواع ترشیجات و حتی اسباب بازی های مشابه سلاح اکیداً خودداری کنند.
وی تاکید کرد: برابر قوانین جاری زائران گرامی می بایست حداکثر تا سقف ۵ هزار یورو یا ارز معادل یا مبلغ معادل ۵ میلیون تومان برای این سفر معنوی با خود همراه داشته باشند.