فرمانده پلیس فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان در خصوص همراه داشتن برخی اشیاء و مواد برای سفر حجاج به سرزمین وحی هشدار داد.


به گزارش سنت نیوز، اسد زراعتگر در خصوص جزئیات خبر فوق اظهار کرد: همزمان با آغاز سفرهای حج، حجاج به سرزمین وحی برای فریضه حج تمتع باید برخی ممنوعیت ها را در این خصوص مدنظر قرار دهند تا مشکلی برای آنها پیش نیاید.
وی با بیان اینکه حمل مواد مخدر صنعتی و سنتی از هرنوع و به هر میزان براساس قوانین کشور جرم محسوب می شود، افزود: در این زمینه برای افراد متخلف پرونده تشکیل می شود و از ادامه سفر آنان به حج جلوگیری خواهند شد.
این مسئول ادامه داد: در صورت کشف انواع مواد مخدر در عربستان، بر اساس قوانین این کشور مجازات سختگیرانه ای اعمال می شود که حبس طولانی مدت تا اعدام از جمله مجازات های اعمال شده خواهد بود.
وی ادامه داد: زائران خانه خدا باید از حمل انواع داروهای گیاهی مشابه مواد مخدر مثل شیرین بیان و سایر داروهای گیاهی آسیاب شده، حمل مواد اسیدی، انواع اسپری ها، اشیاء تیز و برنده، انواع ترشیجات و حتی اسباب بازی های مشابه سلاح اکیدا خودداری کنند.
فرمانده پلیس فرودگاه های استان خاطر نشان کرد: برابر قوانین جاری زائران باید حداکثر تا سقف ۵ هزار یورو یا ارز معادل یا مبلغ معادل ۵ میلیون تومان برای این سفر معنوی با خود همراه داشته باشند.