خانه » جهان اسلام » هشدار درباره هرگونه تغییر در واقعیت سیاسی قدس

هشدار درباره هرگونه تغییر در واقعیت سیاسی قدس

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ محمود هباش؛ مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور دینی و روابط اسلامی با حضور در جشن میلاد پیامبر(ص) در شهر «رام‌ الله» تصریح کرد: حوادث مختلفی قدس را هدف قرار داده که یکی از آن‌ها تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل است.
 
وی در ادامه انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را توطئه‌ای برای نابودی روند صلح دانست و گفت: جهان باید هزینه‌ هر نوع هدف قراردادن و تغییر در واقعیت سیاسی قدس را بپذیرد.

هباش تصریح کرد: بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است و ما هیچ تغییری را نمی‌پذیریم و موضع امت اسلامی و عربی بر این موضوع است.

وی گفت: قدس ابتدا و انتهای هر روند حل و فصل با اسرائیل است و هیچ عربی اعم از مسلمان و مسیحی غیر از آن را نمی‌پذیرد.

مشاور دینی تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد: برخلاف میل رژیم صهیونیستی، ما مؤسسات و نهادهای خود را با هدف برپایی دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف بنا می‌کنیم.

گفتنی است، دونالد ترامپ در خلال پویش‌های انتخاباتی خود وعده داده بود که سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس شریف منتقل می‌کند و برخی مسئولان آمریکایی طی روزهای اخیر اعلام کرده‌اند که ترامپ چهارشنبه هفته جاری، انتقال سفارت آمریکا به قدس را اعلام خواهد کرد.

واکنش دبیرکل اتحادیه عرب

دبیرکل اتحادیه عرب نیز تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس یا اعلام این شهر به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را نگران‌کننده خواند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، احمد ابو الغیط در اظهاراتی مطبوعاتی پس از بازگشت از رم تصریح کرد که اتحادیه عرب این مسئله را به دقت پیگیری می‌کند، چرا که در صورت عملی‌شدن آن، تاثیرات و پیامدهای زیادی نه تنها بر اوضاع سیاسی، بلکه بر ثبات و امنیت کل منطقه و جهان خواهد داشت.

ابو الغیط اظهار داشت که متاسفانه برخی به هر شیوه‌ای درپی عملی کردن این اقدام هستند بدون اینکه هیچ اهمیتی به خطرات گسترده آن برای امنیت و ثبات خاورمیانه و جهان داشته باشند.

وی تاکید کرد که ما قبلا آمریکا را به ادامه تلاش‌ها برای احیای روند مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی تشویق می‌کردیم اما امروز صراحتا اعلام می‌کنیم که چنین اقدامی از سوی آمریکا، هیچ توجیهی ندارد و به هیچ وجه به نفع صلح و امنیت نخواهد بود، بلکه زمینه‌ساز خشونت و تندروی خواهد شد و تنها طرفی که از آن سود می‌برد، رژیم صهیونیستی است که مانعی بر سر راه صلح و سازش است.

دبیرکل اتحادیه عرب بر ادامه تماس‌ها با دولت فلسطین و کشورهای عربی به منظور یکپارچه‌سازی مواضع در قبال این اقدام آمریکا تاکید کرد/.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*