معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار گفت: همایش بین‌المللی چابهار اینوست، رویداد چابهار، ۲۸ و ۲۹ دی ماه با حضور سرمایه‌گذاران و مقامات عالی‌رتبه در چابهار برگزار می‌شود .

به گزارش سنت نیوز، غلام‌رضا پناه اظهار کرد: این همایش با تمرکز بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری چابهار با دید توسعه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و تمرکز آن دعوت از سرمایه‌گذاران بومی سیستان و بلوچستان و معرفی و ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری چابهار و منطقه آزاد آن به آن‌هاست .

وی بابیان اینکه همایش با مشارکت استانداری سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود؛ افزود: تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌داران بومی بلوچستان هم‌اکنون در کشورهای دیگر هم‌چون کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای همسایه مشغول هستند و دیدی نسبت به فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان خودشان ندارند. با همکاری استانداری با اتاق‌های بازرگانی ارتباط برقرار کردیم و این سرمایه‌گذاران را برای شرکت در این همایش به چابهار دعوت کردیم .

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: در این همایش بیش‌از ۲۰۰ بسته سرمایه‌گذاری در پنل‌های مختلفی هم‌چون شیلات و کشاورزی، صنایع کوچک، صنایع سنگین مانند نفت و گاز و پتروشیمی, گردشگری و حمل و نقل و ترانزیت رونمایی می‌شود .

پناه خاطرنشان کرد: این همایش ۲۸ و ۲۹ دی با حضور مقامات ارشد کشوری، نمایندگان مجلس، برخی از مقامات اجرایی هم‌چون وزرا و هم‌چنین مسولان سیستان و بلوچستان در سالن همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.