همایش فرمانداران سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد.

به گزارش سنت نیوز، همایش فرمانداران سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد تا هم روند اعتبارات صرف شده در طرح‌های مختلف امسال و هم چگونگی صرف اعتبارات سال آینده با اولویت بندی بررسی شود.

زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استانداری سبستان و بلوچستان در این همایش با تاکید بر اینکه تخصیص بودجه و امادگی فرمانداران برای دریافت بودجه از ضروریات است افزود: همچنین اطلاع رسانی صحیح و مناسب در حوزه عملکرد خدمات دولت برای مردم و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها بخصوص صدا و سیما در تبیین عملکرد دولت ضرورت مورد توجه فرمانداران استان باید باشد.

در این همایش رئیس سازمان برنامه و‌بودجه استان هم بابیان میزان بودجه استان گفت: بودجه کلی استان در سال جاری ۲ هزار و ۵۵ میلیارد تومان است که تا کنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان آن بین دستگاه‌های اجرایی توزیع شده است.

عرب با بیان اینکه ۷۱ درصد این بودجه تخصیص یافته است افزود: میزان تخصیص نقدی بودجه در سال جاری افزایش مناسبی پیدا کرده است و همه بودجه تخصیص نقدی ابلاغی استان در خزانه استان موجود است.

او افزود : بودجه لازم برای ۲۷ پروژه سال جهش تولید هم در هفته قبل ابلاغ شده است تا امسال روند اجرایی پروژه‌ها سرعت بیشتری بگیرد.