استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همدلی، همراهی و اتحاد علمای مذاهب مختلف با همدیگر باعث اتحاد مردم که زیرمجموعه علما هستند خواهد شد

به گزارش سنت نیوز، احمد علی موهبتی روز سه شنبه در سی امین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی که در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: علما سرچشمه امور اجتماعی مردم در زمینه های مختلف هستند.
وی با محکوم کردن حادثه تروریستی جاده خاش – زاهدان افزود: مردم سیستان و بلوچستان با وجود همه توطئه های دشمن و عملیات های کور گروهک های تروریستی همچنان قوی تر و متحدتر از قبل سعی در حفظ آرامش و امنیت این استان پهناور دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: توطئه‌های دشمنان نمی تواند گسل و شکافی بین مردم شیعه و سنی، این استان ایجاد کند.
وی تصریح کرد: دشمن علی رغم همه توطئه هایی که تاکنون انجام داده با توجه به اتحاد و انسجام مردم سیستان و بلوچستان نتوانسته گسل و شکافی بین شیعه و سنی، فارس و بلوچ ایجاد کند.
موهبتی بیان کرد: همدلی و انسجام علما و روحانیون مذاهب مختلف با یکدیگر سبب اتحاد و همراهی مردم نیز خواهد شد.
وی گفت: برگزاری این همایش ها باعث نزدیکی و تقریب گروه ها و مذاهب مختلف و اشتراکات هرچه بیشتر اقوام خواهد شد.
استاندار سیستان و بلوچستان از اسلامیت و ایرانیت به عنوان دو محور اصلی که بسیار حائز اهمیت است نام برد و خاطر نشان کرد: اسلامیت و ایرانیت دو محور مهم و تاثیر گذار در وحدت همه ی گروهها، مذاهب و ادیان الهی است.
وی اظهار داشت: از دیگر مباحث قابل طرح در این همایش ها می توان به مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی اشاره کرد که باید سعی شود مدل های جدیدی برای پاسخگویی و وحدت آفرینی در جامعه طراحی گردد.
موهبتی تبعیت از قانون را یکی از اصول مهم در جامعه دانست و تصریح کرد: همه باید به قانون احترام بگذارند و هیچ کس نباید از قانون عبور کند.
وی حوادث راهنمایی و رانندگی و آمار مجروحان و کشته شده های بالا را در کنار درگیری های طایفه ای از آفات دانست که سیستان و بلوچستان را بد نام دارد بنابراین باید در ترویج فرهنگ احترام گذاری به قانون کار شود.