معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: یک کم فشار حاره‌ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شده که احتمال می‌رود در ۲۴ ساعت آینده تبدیل به طوفان حاره‌ای شود.

به گزارش سنت نیوز، دوست محمد کلیم اظهار داشت:  براساس بررسی آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و مدل های جوی، کم فشار حاره ای در موقعیت طول جغرافیایی ۷۱ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۱۲ درجه شمالی در شمال اقیانوس هند تشکیل شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: فاصله این کم فشار تا سواحل استان بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر است که احتمال می رود در ۲۴ ساعت آینده به طوفان حاره ای تبدیل شود.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد مسیر اولیه حرکت این طوفان به سمت سواحل جنوب پاکستان باشد، افزود: با توجه به افزایش تدریجی سرعت وزش باد در محدوده فعالیت این طوفان تا حدود ۱۰۰ کیلومتر برساعت و بارش های سنگین ضروری است کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان از تردد در این محدوده خودداری کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی مدل های جوی پیش بینی می شود تا  پایان هفته سواحل استان تحت تاثیر این طوفان قرار نگیرد.

کلیم با بیان اینکه وضعیت این طوفان به صورت مستمر در اداره کل هواشناسی استان پایش می شود، تصریح کرد: هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت طوفان به اطلاع فعالین دریایی جنوب استان خواهد رسید.