استاندار سیستان و بلوچستان گفت: واردات دام زنده از طریق بندرچابهار علاوه بر کاهش قیمت و تنظیم بازار گوشت قرمز ظرفیت ایجاد ۱۵ هزار شغل در این استان را دارد

به گزارش سنت نیوز، احمد علی موهبتی روز جمعه در جمع خبرنگاران در بندر چابهار اظهار داشت: سیستان و بلوچستان یکی از ظرفیت های مهم برای تامین گوشت قرمز کشور است.
وی با بیان اینکه علاوه بر ۵۰ هزار راس دام زنده سبک، محموله های دیگری نیز وارد کشور می شود و در نهایت برنامه ریزی برای واردات ۶۰۰ هزار راس دام انجام شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: واردات دام زنده علاوه بر فعال سازی کشتارگاههای موجود اشتغال زیادی در زمینه پوست و چرم ایجاد می کند.
وی تاکید کرد: باید از ظرفیت به وجود آمده بندر چابهار برای واردات کالاهای اساسی، صادرات انواع مواد معدنی و کشاورزی استفاده کرد تا موجب توسعه سیستان و بلوچستان شود.
موهبتی ادامه داد: با واردات دام زنده به کشور نیازی به عرضه دام‌ های داخلی نیست.
وی تصریح کرد:دام های وارد شده به بندر چابهار پس از کشتار حدود ۲۰ درصد گوشت در سیستان و بلوچستان و ۸۰ درصد آن به استان های دیگر ارسال می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز گفت:با تامین زیرساخت‌های بندری و تجهیزات تخلیه دام زنده از شناورهای حمل دام امکان تخلیه انواع دام ‌های سبک و سنگین در بندر چابهار فراهم شده است.
بهروز آقایی افزود: امکانات موجود بندر چابهار فرصت بسیار مناسبی برای تخلیه محموله‌ های دریایی وارداتی دام زنده به کشور خواهد بود.
وی با قدردانی از همکاری های دستگاههای مختلف اجرایی برای واردات دام زنده به بندر چابهار، تصریح کرد: بزودی سه کشتی دیگر حامل دام سبک در بندر چابهار پهلوگیری خواهد کرد.