وام قرض الحسنه ۲۰ میلیون ریالی لوله کشی گاز با پیگیری های صورت گرفته از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به مشترکان این استان اعطا می شود.


به گزارش سنت نیوز، رضا پنجامی اظهار داشت: بنا بر تاکید رئیس ‌جمهوری مبنی بر اختصاص تسهیلات بانکی به مردم سیستان و بلوچستان برای تسهیل لوله کشی گاز داخل منازل شرکت گاز توانست با همکاری و هماهنگی بانک ملی ایران زمینه اعطای وام قرض الحسنه به متقاضیان این استان را میسر کند.
وی افزود: اعطای این وام می‌ تواند بخش بزرگی از مشکلات مردم سیستان و بلوچستان را در راستای بهره مندی از نعمت گاز طبیعی مرتفع کند.
سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: مردم این استان که در مناطق گازدار شده سکونت دارند می ‌توانند پس از تشکیل پرونده برای اخذ اشتراک گاز با دریافت معرفی نامه از سوی نواحی گازرسانی و با مراجعه به شعب عامل بانک ملی نسبت به اخذ تسهیلات بانکی کم بهره برای لوله کشی گاز داخل منازل خود اقدام کنند.
پنجامی افزود: در ساختمان های چند واحدی که اسناد مالکیت آن متعلق به یک شخص است امکان اعطای وام به تعداد واحدها نبوده و مالک می ‌تواند صرفا برای دریافت وام برای یک واحد مسکونی اقدام کند.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱٫۵درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می رود که دولت یازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کرده و رنج سالها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزداید.
این طرح، اهداف چندگانه ای را دنبال می کند که از جمله آنها می توان به گازرسانی به نیروگاهها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.