تعدادی از علما و بزرگان اهل سنت سیستان وبلوچستان در ساعات ابتدایی حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی ها این اقدام را به موقع و غرور آفرین عنوان کردند

به گزارش سنت نیوز؛ امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در جنوب سیستان وبلوچستان به خبرنگار ما گفت: انتقام دلاوران سپاه پاسداران از تروریست های آمریکایی غرورآفرین و به موقع بود.
مولوی بلال مقدسیان به خبرنگار صدای بلوچ افزود: بعد از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط تروریست های آمریکایی، همه ما مردم ایران انتظار داشتیم که سپاه پاسداران از آنها انتقام بگیرد.
وی ادامه داد: همه ما مردم استان سیستان و بلوچستان و اهل سنت از سپاه پاسداران به دلیل انتقام از تروریست های آمریکا حمایت می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه اشتباه مجدد توسط تروریست های آمریکایی، پاسخ جمهوری اسلامی ایران به آنها دردناکتر و مرگبار خواهد بود.
حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا همه مسلمین را خرسند کرد
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز به خبرنگار چهاربهاران گفت: حمله نیروی هوافضای سپاه به پایگاه عین الاسد آمریکا به موقع، درست و کوبنده بود.
مولوی عبدالواحد بزرگزاده افزود: از آنجایی که حاج قاسم سلیمانی داعش را که دشمن خونخوار اسلام بود از بین برد برای تمامی مسلمین نماد یک قهرمان و مبارز است.
وی با بیان اینکه پاسخ سپاه همزمان با خاکسپاری حاج قاسم سلیمانی مصادف شد افزود: اینکه در هنگام خاکسپاری فرمانده بزرگ اسلام بسیاری از نیروهای متجاوز دشمن به هلاکت رسیدند به دشمن نشان داد که هر گونه تعدی و ظلم به کشور ایران بی پاسخ نخواهد ماند.
خطیب جمعه موقت اهل سنت چابهار ادامه داد: شهید سپهبد سلیمانی تنها به ایران تعلق ندارد بلکه برای تمامی مسلمین جهان ارزشمند است و گرفتن انتقام این مدافع مقاومت خواسته بر حق همه ادیان و مذاهب اسلامی می باشد.
وی با بیان اینکه امروز اسرائیل و آمریکا از هر زمان دیگر خوارتر شده اند تاکید کرد: عملیات تروریستی و ذلیلانه آمریکا باعث اتحاد همه مسلمانان به ویژه  در عراق، ایران، لبنان و سوریه شد و دشمن از هر زمان دیگر بیشتر احساس خطر می کند.
وی خاطرنشان کرد: خون شهید سلیمانی خشم خدا و ملت های مسلمان را بر انگیخت و مطمئناً پایه های گسترش اسلام را قویتر خواهد کرد.
اولین هشدار سپاه پاسداران به آمریکایی ها
مولوی عنایت الله رسولی زاده نیز با تشکر و قدردانی از مردم ایران اسلامی در تشییع و خاکسپاری شهید سرافراز سردار سلیمانی به خبرنگار زاهدنیوز گفت: این حضور با شکوه نشان داد که مردم ایران عشق و ارادت خاصی به شهید سلیمانی دارند و ادامه دهنده راه ایشان هستند.
امام جمعه اهل سنت سرباز با اشاره به اینکه انتقام از آمریکایی ها به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است، افزود: اولین اقدام سپاه که پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق را نشانه رفت، ضربه به موقعی به آمریکایی ها بود اما مردم ایران به دنبال ضربات مهلک تر و سخت تر به آمریکای جنایتکار هستند.
وی ادامه داد: از امروز دیگر یک ثانیه هم نباید اجازه زیاده گویی به آمریکایی ها داده شود و آنها باید بدانند که این هشدار اول بود و انتقام اصلی ملت ایران هنوز پابرجاست.
مولوی رسولی زاده خاطرنشان کرد: سپاه با این اقدام به موقع نشان داد که هوشیارانه و قاطعانه به دنبال تحقق خواسته همه مردم ایران است.
اهل سنت حامی نظام است
بزرگ این طائفه اهل سنت در سیستان وبلوچستان نیز گفت: عملیات غرور آفرین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با رمز یا زهرا که بامداد امروز رخ داد خواب فرعونیان را به کابوس تبدیل کرد و کاخ آنها را به لرزه درآورد.
عبدالنبی کرد افزود: پایگاه عین الاسد از مراکز بسیار مهم استقرار نظامیان تروریست آمریکا متحمل خسارات سنگینی شد تا پاسخی شایسته به خون سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و انتقام سخت از آنها باشد.
وی تاکید کرد: این عملیات غرور آفرین را خدمت مقام عظمای ولایت امام خامنه ای (مدظله العالی) و تمام ملت شریف ایران تبریک و تهنیت عرض می کنم و بیان می کنیم که ما اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن حمایت از حملات موشکی سپاه؛ تا آخرین قطره خون پای این نظام و انقلاب هستیم.