در پی کشته شدن تعداد زیادی از حجاج در منا،علمای اهل سنت با اظهار تاسف از این حادثه،خواستار پیگیری مقامات عربستانی در باره علت این حادثه شده اند. مولانا عبدالحمید: مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های ۳ مهر ۱۳۹۴ ضمن اظهار تاسف از کشته شدن حجاج در منا،گفتند:بسیار جای تاسف است […]

در پی کشته شدن تعداد زیادی از حجاج در منا،علمای اهل سنت با اظهار تاسف از این حادثه،خواستار پیگیری مقامات عربستانی در باره علت این حادثه شده اند.

مولانا عبدالحمید:
مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه های ۳ مهر ۱۳۹۴ ضمن اظهار تاسف از کشته شدن حجاج در منا،گفتند:بسیار جای تاسف است و افسوس خوردیم که ضایعه ی دیگری در منا پیش آمد و عده ی بیشتری که حدود ۷۰۰ نفر ذکر میکنند و در آن هم وطنان ایرانی ما زیادند شهید شده اند و به شهادت رسیده اند.
ایشان در ادامه گفتند:این ضایعات پیش آمده می طلبد که برگزار کنندگان حج و مسئولین و مقامات عربستان سعودی بیشتر توجه کنند و بیشتر برنامه ریزی کنند و بیشتر بیدار باشند.این ضایعات سنگینی است و خدا درجات این عزیران را بلند گرداند و مغقرت نصیب کند.

مولانا عبدالرحمن چابهاری:
مولانا عبدالرحمن امام جمعه اهل سنت چابهار در خطبه های ۳ مهر ۱۳۹۴ گفتند:حادثه منا حادثه ی تاسف باری است که در تاریخ مکه کم نظیر است.دولت سعودی با جدیت کامل علل حادثه را بررسی کند و حتی بررسی کافی نیست باید دیه شهدا را پرداخت کند.خداوند متعال زودتر از چشم به هم زدنی عاملان این حوادث را زیرو رو نماید.در حادثه جرثقیل متهم چه خاندان بن لادن باشد و چه هرکس دیگری باشد بخشوده نمیشود و طبق مقررات قانون باید مجازات گردد.حکام و دولت های سعودی و عرب مسبب های این ماجرا را شناسایی کنند.

مولوی جواد عصار:
مولوی جواد عصار – مدرس حوزه علمیه احناف خواف – در نماز جمعه (۳ مهرماه ۹۴) اهل سنت خواف ضمن یادآوری حادثه ناگوار منا و یادآوری پیام مقام معظم رهبری که ایشان از دولت سعودی خواستند به قاعده حق و انصاف پاسخگوی این واقعه ناگوار باشد. برای شهدای آن آرزوی علو درجات و برای بازماندگان آرزوی صبر نمودند.

مولوی عبدالرحمن بزرگزاده:
مولوی عبدالرحمن بزرگزاده ضمن اظهار تاسف گفتند:عربستان به عنوان خادم حرمین مسئولیت بسیار سنگین را بر دوش می کشد ولی با سوء مدیریت و درگیر شدن این کشور با جنگهای نیابتی باعث بروز این حوادث بسیار تلخ شده است. مولوی بزرگزاده با ذکر تسلیت به بازماندگان این حادثه دلخراش افزود: تامین جان زائران از وظایف اصلی خادمان حرم است و عربستان باید جوابگری این حادثه دلخراش باشد

ماموستا ملا قادر قادری:
ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های نماز جمعه (۳ مهر ۹۴) گفتند: آل سعود باید جوابگوی این ‌همه خسارت انسانهای بی‌گناه باشند که در اثر سوء مدیریت آن‌ها به بدترین شیوه ممکن جان خود را از دست داده‌اند.