مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بخش پنجم تجهیزات بندرشهیدبهشتی با کشتی نگار شامل۲۷ دستگاه کانتینر ۴۰ فوتی تجهیزات مکنده‌های تخلیه غلات وارد بندر چابهار شد

به گزارش سنت نیوز، بهروز آقایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت برای آماده سازی و افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام داده است.
وی گفت: بندر چابهار موقعیت مناسبی برای حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ( حمل و نقل دریایی) کالا دارد و بهترین و کم هزینه ترین مسیر ترانزیت به کشورهای آسیای میانه و افغانستان است.
وی با بیان اینکه هم اینک ظرفیت بندر شهید بهشتی چابهار به هشت و نیم میلیون تن رسیده است، افزود: کشتی های ۱۰۰ هزار تنی قابلیت پهلوگیری در این بندر را دارند.
وی ادامه داد: نخستین بخش از این تجهیزات شامل ۹ دستگاه جرثقیل ساحلی و محوطه ای بهمن سال گذشته و دومین محموله شامل ۱۳ دستگاه انواع تجهیزات تخلیه و بارگیری ریچ استاکر، امتی استاکر و لیفتراک در اواخر شهریور ماه سالجاری پس از ورود به بندر چابهار، مونتاژ و بهره برداری شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کشتی حامل بخش سوم این تجهیزات شامل ۲۵ دستگاه کانتینر قطعات و ۲ دستگاه مکنده غلات، مهرماه سالجاری در بندر چابهار پهلو گرفته و فرآیند تخلیه آن انجام شد.