وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کردیم.


به گزارش سنت نیوز، وزیر ارتباطات در جریان سفری دو روزه ظهر امروز از طریق فرودگاه کنارک وارد استان سیستان و بلوچستان شد.
آذری جهرمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارسال نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در سال گذشته سرمایه گذاری خوبی در حوزه ارتباطات در استان سیستان و بلوچستان شده, گفت: پارسال ۴۵۰ میلیارد تومان بخش دولتی و ۱۳۲ میلیارد تومان نیز بخش خصوصی در این استان سرمایه گذاری کرد.
وی افزود: پروژه های جدیدی که در این سفر افتتاح می شود، اضافه شدن ۷۵۰ کیلومتر فیبرنوری و بیش از ۲۲۱۵ روستا امکان دایر شدن تلفن ثابت پیدا کردند و ۳۳۰ سایت جدید الاحداث و‌یا نوسازی شده به بهره برداری رسید.
آذری جهرمی با اشاره به بیش از ۷۱۰۰ روستا با جمعیت یک و‌ نیم میلیون نفر که در وسعت جغرافیای زیادی در استان سیستان و‌بلوچستان قرار گرفته اند، اظهار داشت: باتوجه به آماده شدن زیرساخت ها در این استان روند توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد شتابدهنده ای پیدا کرده است و به اتفاق استاندار برنامه ای را تدوین می کنیم تا در پایان سال اجرا شده باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مطابق این برنامه ۵۰۰ کیلومتر دیگر به شبکه فیبرنوری استان اضافه می شود، تصریح کرد: ۴۷۰۰ کیلومتر در استان سیستان و‌بلوچستان جاده وجود دارد که ۱۴۰۰ کیلومتر آن فاقد پوشش ارتباطات است و تا پایان سال با احداث ۶۹ سایت جاده ای تمام ۱۴۰۰ کیلومتر را تحت پوشش قرار می دهیم. ضمن اینکه خدمات را در ۵۰۰ روستای دیگر برقرار می کنیم.
آذری جهرمی از احداث ۱۷۰ سایت روستایی تا پایان سال در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بنابراین در پی آن حدود ۶۰۰ روستا از خدمات ارتباطی مناسبی بهره‌مند می‌شوند.
وی همچنین از سفر دیگر خود به سیستان و‌بلوچستان در اسفندماه برای بررسی وضعیت پیشرفت پروژه های برنامه ریزی شده خبر داد.