معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر معادل ۹۲ درصد جمعیت جنوب این استان به صورت حضوری و غیرحضوری غربالگری ویروس کرونا شدند

به گزارش سنت نیوز، دکتر فرهاد دادگر افزود: هم‌اینک ۲۱ مرکز غربالگری کرونا در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به صورت ١۶ و ٢۴ ساعته فعال و آماده غربالگری، ارجاع و حتی درمان مراجعانی هستند که بیماری آنها به مرحله حاد نرسیده باشد.

وی بیان کرد: آمار جان باختگان ویروس کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به سه نفر رسید است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت:طبق آخرین نتایج تاییدشده آزمایشگاهی،تاکنون ۲۰ مورد قطعی ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش این دانشگاه شناسایی شده‌اند.

وی تصریح کرد: دلیل اصلی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا اصرار عده‌ای از شهروندان در برگزاری مراسم‌های شادی و عزاداری،  تجمعات خانوادگی، بی‌توجهی به هشدارهای بهداشتی و ترددهای غیرضروری در سطح شهر، عدم رعایت خودقرنطینگی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

دادگر با بیان اینکه کانون فعال ویروس کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان، ایرانشهر است افزود: در صورت ادامه رفتارهای پرخطر و عدم رعایت هشدارهای بهداشتی باید شاهد افزایش قابل ملاحظه آمار مبتلایان به این ویروس طی روزهای آینده باشیم.