خانه » پاکستان » پاکستان: آمریکا شکست‌هایش در افغانستان را تقصیر ما نیندازد

پاکستان: آمریکا شکست‌هایش در افغانستان را تقصیر ما نیندازد

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خواجه آصف، وزیر امور خارجه پاکستان در سخنرانی خطاب به مجلس سنای این کشور گفت: شکست‌های آنها در ۱۶ سال گذشته در افغانستان پیش روی آنها قرار دارد. فضا برای بهبود روابط تنها زمانی به وجود می‌آید که واشنگتن شکست و کوتاهی‌هایش در افغانستان را بپذیرد. اما آمریکا حاضر به پذیرفتن آن نیست.

وزیر خارجه پاکستان خاطرنشان کرد: ما بر سر حاکمیت و منزلت خود سازش نمی‌کنیم. روابط ما با آمریکا باید بر اساس احترام و تکریم خود باشد.

اخیرا رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی به پاکستان تاکید کرد که واشنگتن انتظار دارد اسلام آباد با گروه‌های تروریستی که در این کشور پناهگاه به دست می‌آورند، مقابله کند.

جان کریاکو، مقام سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا که در ماه‌های پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ رهبری عملیات‌های ضدتروریستی در پاکستان را بر عهده داشت، گفت: دولت ترامپ می‌خواهد پاکستانی‌ها فعالیت‌های نظامی خود علیه طالبان را از جمله شاخه طالبان در پاکستان تشدید کنند. می‌توان فرض کرد اگر اقدامات پاکستان دولت ترامپ را راضی نسازد این دولت دقیقا کاری را که جورج دبلیو بوش و باراک اوباما روسای جمهور سابق آمریکا انجام دادند یعنی دست زدن به عملیات‌های نظامی و شبه نظامی در عمق خاک پاکستان را انجام دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*