مجتمع پتروشیمی چابهار تا پایان سال ۹۹ با بهره‌برداری از نخسین واحد تولید متانول به تولید تجاری می‌رسد


به گزارش سنت نیوز، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: مجتمع پتروشیمی چابهار به مساحت ۱۲۰۰ هکتار با توانایی تولید بیش‌از ۲۰ میلیون تن مواد پتروشیمی نظیر متانول، اوره، آمونیاک، آرماتیک و…در قالب سه‌فاز از سال ۹۱ آغاز شده و از سال ۹۴ هم‌ساخت اولین مجتمع تولید متانول آن شروع‌شده است .
وی افزود: فاز اول مجتمع پتروشیمی چابهار با توانایی تولید ۸٫۵ میلیون تن متانول در سال، در قالب ۵ سایت و مجتمع تولیدی درحال اجراست که از میان این ۵ سایت، مجتمع بدر شرق سرعت پیشرفت بالاتری دارد و اخیراً تجهیزات آن نیز به ارزش ۴۰ میلیون یورو از اروپا واردشده و در حال نصب است .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه فاز اول مجتمع پتروشیمی چابهار از اواخر ۹۹ با به بهره‌برداری رسیدن مجتمع بدر شرق به تولید تجاری می‌رسد، تصریح کرد: مجتمع‌های دیگر نیز تا رسیدن به تولید ۸٫۵ میلیون تن و اتمام فاز اول به‌مراتب تا سال ۱۴۰۱ کامل خواهند شد .
وی خاطرنشان کرد: درمجموع بنا به پیش‌بینی‌ها حدود ۱۰ میلیارد یورو برای احداث مجتمع‌های تولید متانول سرمایه‌گذاری می‌‌شود. ارزش متانول تولیدی فاز اول که از آبان ۹۹ به‌مراتب تکمیل و به‌تولید تجاری می‌رسد چیزی حدود ۵ تا ۶ میلیارد یورو خواهد بود.