معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان از پرداخت ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط این نهاد در سطح استان طی ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش سنت نیوز؛ رمضان پودینه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۳۳۲ طرح اشتغال با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان در نقاط مختلف استان سیستان وبلوچستان اجرایی شده است.
وی افزود: اعتبار این طرح ها از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی، اعتبارات صندوق امداد ولایت، تسهیلات ویژه راهبران شغلی و تسهیلات بخش کاریابی بوده است.
وی ادامه داد: ۱۲۸ میلیارد تومان از مجموع این رقم از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ ابلاغ شده که ۱۲۵ میلیارد تومان آن جهت پرداخت به بانک معرفی شده است.
پودینه اظهار کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان و به ۳هزار و ۵۲۷ نفر از واجدین شرایط دریافت وام قرض الحسنه جهت خوداشتغالی در عرصه های مختلف از قبیل کشاورزی، خدمات، گردشگری و… در بیش از ۲۰۰ رشته شغلی، ارائه شده است.
این مقام مسئول اظهار کرد: همچنین تعداد ۱۲۸ طرح از محل اعتبارات روستایی در سال ۹۸ با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرای طرح شده؛ علاوه بر این ۸۶۰ نفر متقاضی جدید نیز جهت دریافت این تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.
وی در پایان از تأمین ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات صندوق امداد ولایت خبر داد و گفت: ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون از این اعتبارات نیز تا به امروز جذب شده و روند جذب تسهیلات همچنان ادامه دارد.