یک مهاجم انتحاری سوار بر خودروی بمب‌گذاری شده در تلاش برای حمله به ساختمان استانداری اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق، خودروی خود را منفجر کرد و دستکم پنج نفر را کشت.داعش، در صفحه توئیتر خود، مسئولیت این انفجار انتحاری را بر عهده گرفت. این بزرگترین انفجار در اربیل پس از حدود یک سال است.

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، نهاد لطیف قوجه استاندار اربیل گفت که دیوارهای سیمانی و نیروهای امنیتی، مانع از رسیدن مهاجم انتحاری به ساختمان استدانداری شدند.
روی دادن انفجار در بغداد پایتخت عراق و دیگر شهرهای این کشور که خارج از اقلیم کردستان قرار دارند، مساله‌ای معمولی است. اما اقلیم کردستان به میزان بالایی موفق شده خود را از افتادن در گردونه خشونت‌های عراق، دور نگاه دارد.                                                                                                                داعش که مناطق وسیعی از شمال عراق را تابستان گذشته تصرف کردند، کردها را، در جبهه‌ای به طول بیش از هزار کیلومتر، تهدید به انتقامگیری کردند.

تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها، چندین خودرو را نشان می دهد که در نتیجه انفجار آسیب دیدند.
به گفته منابع پزشکی، دو تن از کشته شدگان از نیروهای پلیس و دو تن دیگر غیر نظامی بودند. به نظر می‌رسد قربانی پنجم مهاجم انتحاری باشد.
از زمان تصرف مناطق شمالی عراق توسط گروه تکفیری داعش پیشمرگه‌های کرد موفق شدند بخشی از زمین‌های تصرف شده توسط داعش را باز پس گیرند.