مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، به مناسبت فرا رسیدن سال جدید هجری شمسی، طی پیامی این سال را به ملت شریف ایران و مسئولین نظام جمهوری اسلامی تبریک عرض کرده و بهبودی اوضاع جهان اسلام را از بارگاه الهی مسئلت نمودند.

به گزارش سنت نیوز، مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، به مناسبت فرا رسیدن سال جدید هجری شمسی، طی پیامی این سال را به ملت شریف ایران و مسئولین نظام جمهوری اسلامی تبریک عرض کرده و بهبودی اوضاع جهان اسلام را از بارگاه الهی مسئلت نمودند.
متن پیام ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن سال جدید شمسی را به ملت فهیم و شریف ایران و مسئولین نظام جمهوری اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
ملتهای با فرهنگ و بیدار، پیشرفت و ترقی، یا پسرفت و تنزل سال گذشتۀ خویش را مورد بررسی قرار می دهند؛ از آنجایی که ملت ایران ملت مسلمانی است، باید بیندیشد که در سال ۹۳ در عرصه های دینی و دنیوی چه اندازه پیشرفت و چه اندازه کوتاهی داشته است، و در سال جدید تصمیم بگیرد تا هم برای ساختن دنیا، که پروردگار عالم دنیا را برای ما خلق کرده است، و هم برای آبادانی آخرت، که رب العالمین ما را برای آخرت خلق کرده است، تلاش مضاعفی انجام داده و کوتاهیهای مادی و معنوی گذشته را جبران نماید.

ما باید در سال جدید، همدلی و همگرایی را بین دولت و ملت و بین گرایشهای مختلف ایرانیان، اعم از اقوام و مذاهب تقویت کنیم، زیرا رسیدن به ایرانی آباد و مستقل بدون همگرایی، همدلی و تلاش وسیع، مجدانه و مجاهدانه امکان پذیر نیست.
مسئولین امر در سال جدید بیش از پیش اجرای قانون و شنیدن حرف مردم را مدنظر قرار داده و به خواسته های همه ملت ایران، خصوصا مطالبات قانونی و برحق اقوام و مذاهب، به ویژه جامعه اهل سنت توجهی ویژه داشته باشند. امیدواریم زمینه مشارکت بیشتر اهل سنت به صورت عادلانه در مدیریتهای کلان و منطقه ای، که خواستۀ دیرینه جامعه اهل سنت ایران است، فراهم آید، و نیز به محدودیتها و فشارهایی که بر خلاف قانون و با اعمال سلیقه بر اهل سنت وارد می شوند، پایان داده شود. مسئولین محترم باید برای همدلی بیشتر به آزادیهای قانونی و مشروع مردم عزیز ایران توجه خاص نشان دهند.

برای حل بحرانهای جهان اسلام که گرفتار جنگهای فرقه ای و قومی بوده و در این مسیر تلفات بسیار سنگینی را متحمل می شوند، و این جنگها تمام دارایی و زندگی چندصدسالۀ مردم را ویران کرده است و اقتصاد، فرهنگ، دین و مذهب کشورهای اسلامی را در ورطه نابودی قرار داده است، نیز باید از راه منطق، گفتمان و تشکیل دولتهای فراگیر و ملی و فراهم نمودن زمینه آشتی ملی تلاش کرد. برای حل اختلاف دولتهای اسلامی و ترغیب آنها به میز مذاکره و مشارکت دادن همه دولتها برای حل قضایای جهان اسلام باید چاره اندیشی شود.

امیدوارم مذاکرات هسته ای نیز به نفع ملت ایران و همه ملتها تمام شود و تحریمها و فشارهای غیرمنصفانه علیه ملت ایران پایان یابد.
در پایان، سالی پر از خیر و برکت و حل معضلات و مشکلات را برای مردم عزیز ایران و جهان اسلام آرزومندم.

(مولوی) عبدالحمید
امام جمعه اهل سنت زاهدان

منبع: سنی آنلاین