مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین رقم حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان متعلق به چابهار و کمترین در ایرانشهر است.


به گزارش سنت نیوز، مسعود مالکی افزود: در چابهار و کنارک هزار و ۱۹۶ هکتار فضای حاشیه نشین مصوب نشده است که می طلبد در ستاد باز آفرینی شهری استان به تصویب برسد تا کار مطالعات بر آن انجام شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه اظهار کرد: طرح ملی باز آفرینی از بهمن ماه سال گذشته در ۹ استان از جمله سیستان و بلوچستان آغاز شده و منشا خدمات خوبی در محلات حاشیه نشین بوده است.
مالکی افزود: یکی از تاکیدها، مقاوم سازی و موضوع های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین است که باید مورد توجه اعضای ستاد باز آفرینی شهری استان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: میانگین متوسط حاشیه نشینی در پنج شهر استان معادل ۴۱ درصد است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: ۱۵ اقدام خوب در حاشیه شهر زاهدان انجام شده است و ۲۱ پروژه با مشارکت بانک جهانی و ۲۷ طرح با مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی استان در محلات هدف پنج شهر استان انجام شده است.
وی ادامه داد: ۳۵ پروژه مختلف در محلات هدف حاشیه شهر زاهدان مد نظر است که برای احداث آن نیازمند ۳۹۸ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
وی تصریح کرد: مشکلات زیادی هم در این محلات وجود دارد که از آن جمله می توان به تعیین تکلیف نشدن اسناد مالکیت محلات هدف اشاره کرد، ۲۲ پیشنهاد از سوی این ستاد ارائه شده است که در صورت عملی شدن بسیاری از مشکلات مناطق هدف ،رفع می شود.