نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی رئیس فراکسیون مرزی و مرزنشینان بزرگترین فراکسیون مجلس یازدهم شد

به گزارش سنت نیوز؛ فداحسین مالکی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت معابر و بازارچه‌های مرزی، اظهار داشت: با وجود اینکه کشور در تحریم است و مشکلاتی از این جهت داریم اما تاکنون نتوانستیم به خوبی از ظرفیت‌های موجود برای مقابله با تحریم‌ها استفاده کنیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور حدود ۳۹ بازارچه مرزی و قریب ۲۰۰ معبر مرزی رسمی داریم، افزود: ما باید از این ظرفیت برای مقابله با تحریم‌ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ۱۶ استان کشور مرزی هستند که این استان‌ها به خوبی می‌توانند با ۱۵ کشور همسایه ارتباط تجاری برقرار کنند که قطعاً در شرایط تحریمی، این اقدام یکی از راهکارهای اساسی برای حل مشکلات کشور خواهد بود.

مالکی با بیان اینکه مرز همیشه فرصت است و نه تهدید، ادامه داد: استان‌های مرزی باید ارتباطات خود با کشورهای همسایه را تقویت کنند که در این راستا توجه به ظرفیت‌های بازارچه‌های مرزی بهترین راه برای دور زدن تحریم‌ها است. متأسفانه این ظرفیت بی‌نظیر با وجود اینکه می‌تواند بخش اعظمی از مشکلات کشور را حل کند، توسط دولت مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور جمع زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فراکسیون مرزنشینان نشان دهنده اهمیت این موضوع است و هدف از تشکیل این فراکسیون آن است که با توجه به ظرفیت‌های مرزی کشور، تحریم‌ها را دور بزنیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس، خاطرنشان کرد: در فراکسیون مرزنشینان بنده به عنوان رئیس فراکسیون در کنار سایر اعضای فراکسیون به منظور تشریک مساعی و تدوین برنامه‌ها و اقدامات دقیق کارشناسانه، کمیته مرزهای مجاز زمینی-هوایی، کمیته بازارچه‌های مرزی، کمیته مرزهای دریایی، کمیته امنیت و انسداد مرز، کمیته اقتصاد مرزی و چند کمیته دیگر را تشکیل دادیم و نمایندگانی از خوزستان، کردستان، بوشهر، بندر عباس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و … در راس این کمیته‌ها قرار گرفتند.