خانه » سیستان و بلوچستان » کارت کالای همراه مسافر در منطقه آزاد چابهار فعال می‌شود

کارت کالای همراه مسافر در منطقه آزاد چابهار فعال می‌شود

به گزارش سنت نیوز، عبدالرحیم کردی  با اشاره به ضرورت جذاب کردن چابهار برای گردشگران اظهار داشت: در یک بازده زمانی به دلیل نبود گردشگر هتل‌ها و بازارهای منطقه آزاد چابهار از رونق افتاد؛ هتل‌های خوب ما از مدار خارج بودند و مشتری و گردشگری برای عرضه کالای مرغوب در منطقه نبود بنابراین قیمت‌ها نیز افزایش پیدا کرد و این امر موجب از رونق افتادن گردشگری و خرید در منطقه آزاد چابهار شد اما حالا با افزایش تورها و تعداد پروازها یعنی روزانه سه الی چهار پرواز به چابهار به نظر می‌رسد رونق کم‌کم در حال بازگشت است.

وی افزود: برای جذاب کردن خرید در منطقه آزاد در حال برنامه‌ریزی برای فعال کردن دوباره کارت کالای همراه مسافر در محدوده منطقه هستیم و ان‌شاءالله تا عید نوروز این کارت فعال می‌شود. قاعدتاً به دلیل سهمیه‌ای که این کارت برای کالای معاف از گمرک ایجاد می‌کند گردشگران زیادی به چابهار جذب خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: همچنین با توجه به در پیش بودن نوروز ۹۷ و در راستای اقتصادی کردن قیمت‌های سفر به چابهار شورای گردشگری را در منطقه آزاد تشکیل دادیم. این شورا شامل جامعه بازاریان، اتاق اصناف، مراکز خرید، هتل‌ها، رستوران‌ها، آژانس‌های گردشگری و چارترکنندگان می‌شود.

کردی اضافه کرد: در این شورا مدلی تعریف می‌شود تا همه اصناف درگیر در گردشگری یک پکیج تخفیفی را به تورهای چابهار گردی ارائه دهند تا قیمت‌های گردشگری در چابهار اقتصادی و رقابت‌پذیر شود.

وی خاطرنشان کرد: با این روش سازمان منطقه آزاد چابهار مانند کیش و قشم مستقیماً پولی را به آژانس‌ها پرداخت نمی‌کند و این پکیج تخفیفی در طول سال توزیع نرمالی از سفرها به چابهار ایجاد خواهد کرد تا دیگر شاهد افزایش قیمت‌ها در فصل پیک ورود گردشگر نباشیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*