به گزارش سنت نیوز، دکتر مصطفی احمدی مقدم افزود: در حال حاضر یازده نفر پزشک متخصص در این بیمارستان مشغول ارائه خدمات هستند . وی با اشاره به افزایش اعتماد هموطنان عزیز ساکن در حوزه شهرستان میرجاوه به خدمات درمانی و تشخیصی در بیمارستان دارالشفاء گفت: در کمال ناباوری ضریب اشغال تخت این بیمارستان در آذرماه بیش […]

به گزارش سنت نیوز، دکتر مصطفی احمدی مقدم افزود: در حال حاضر یازده نفر پزشک متخصص در این بیمارستان مشغول ارائه خدمات هستند .

وی با اشاره به افزایش اعتماد هموطنان عزیز ساکن در حوزه شهرستان میرجاوه به خدمات درمانی و تشخیصی در بیمارستان دارالشفاء گفت: در کمال ناباوری ضریب اشغال تخت این بیمارستان در آذرماه بیش از ۷۰ درصد بوده است .

وی افزود: با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پزشکان متخصص داخلی، اطفال، عفونی، بیهوشی، رادیولوژی، جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی و کادر پرستاری، اتاق عمل و بیهوشی در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه مستقر شده اند و امکان انجام اعمال جراحی های عمومی در این بیمارستان فراهم شده است .

به گفته سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میرجاوه کاهش ۵۰ درصدی اعزام بیماران به مرکز استان یکی از افتخارات نظام سلامت در حوزه شهرستان میرجاوه است و تا چند سال قبل کمتر کسی فکر می کرد که در چند کیلومتری نقطه صفر مرزی شاهد انجام اعمال جراحی مانند سزارین، آپاندیسیت و امثال آن باشیم .

وی در عین حال دستیابی به سلامت مردم را در گرو تقویت همزمان خدمات پیشگیرانه و درمانی برشمرد و گفت: علاوه بر مشارکت مردمی، توسعه و تقویت هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی برای توسعه شاخص های سلامت ضرورت دارد .

به گفته دکتر احمدی مقدم همدلی و انسجام تیم های بهداشت و درمان این شهرستان در هفته اخیر منجر به شناسایی دو مادر باردار پرخطر در مناطق روستایی و عشایری شهرستان میرجاوه شد که با مداخله به موقع حوزه درمان و استفاده از نیروی انسانی متخصص مستقر در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه موفق به نجات جان این دو مادر باردار شدیم.