حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان حمله هوایی اخیر آمریکا در منطقه “موسی قلعه” واقع در استان هلمند این کشور را که به بهانه از بین بردن تاسیسات تولید تریاک صورت گرفت محکوم کرد.

به گزارش سنت نیوز، حامد کرزای، رئیس‌جمهور سابق افغانستان در توئیتی نوشت: من به شدیدترین وجه ممکن حملات هوایی آمریکا در موسی قلعه استان هلمند را که منجر به کشته شدن اعضای یک خانواده شامل زنان و کودکان شد محکوم می‌کنم.

کرزای نوشت: من از دولت آمریکا می‌خواهم به جای بمباران مردم ما و از بین بردن خانه‌ها و روستاهای افغان‌ها به دنبال صلح باشد.

اخیرا پنتاگون اعلام کرد: جنگنده‌های آمریکایی روز یکشنبه چند حمله هوایی علیه لابراتوارهای تولید موادمخدر در این منطقه تحت کنترل طالبان واقع در شمال استان هلمند کردند.

مقامات گفتند: حملات هوایی در چارچوب یک عملیات مشترک نیروهای آمریکایی و افغان به هدف از بین بردن تاسیسات تولید موادمخدر طالبان انجام شده‌اند.

مایکل اندروز، سخنگوی پنتاگون در مجموع سه حمله در منطقه “کجکی”، چهار حمله در منطقه موسی قلعه و یک حمله در منطقه “سنگین” رخ داد.

وی اظهار داشت که این حملات توسط چند فروند جنگنده اف ۱۶ و همچنین بمب‌افکن B-۵۲ انجام شده است.

جان نیکولسن، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز به خبرنگاران گفت: یک جنگنده اف ۲۲ و همچنین جنگنده A- ۲۹S نیروی هوایی افغانستان نیز در این حملات شرکت کردند.