مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: کشاورزی بخش «زرآباد» شهرستان کنارک نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش سنت نیوز،  ماندانا زنگنه مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی بخش «زرآباد» شهرستان کنارک  اظهار داشت: «زرآباد» یکی از قطب‌های مهم کشاورزی استان سیستان و بلوچستان است و این بخش از نظر اشتغال زایی بسیار عالی عمل کرده است.

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان افزود: بخش «زرآباد» در بحث حمایت از سرمایه گذاری در صنایع پیشین و پسین بخش کشاورزی در اولویت است.

وی با اشاره به حمایت دولت از رشد و ارتقا کشاورزی بخش زرآباد، ادامه داد: در صنایع فرآوری مواد غذایی، صنایع بسته بندی، بازاریابی محصولات کشاورزی برای صادرات و استفاده از ضایعات موز از کشاورزی این منطقه حمایت خواهد شد.

زنگنه با اشاره به ظرفیت شهرستان کنارک در دو حوزه شیلات و کشاورزی، تصریح کرد: شهرستان کنارک یکی از قطب‌های اصلی صید و صیادی کشور است و دولت نگاه ویژه‌ای به این شهرستان دارد.

دبیر شورای اسلامی شهر زرآباد نیز ، اظهار داشت: ۸۵ درصد مردم بخش زرآباد به کشاورزی مشغول هستند، اما اراضی کشاورزی زرآباد تاکنون تعیین تکلیف نشده اند و این موضوع از مشکلات کشاورزان این بخش است.

مولوی یونس نهنگی، ادامه داد: در زرآباد ۱۲ هزار هکتار محصول کشاورزی زیر کشت داریم که ۴ هزار آن را محصول موز تشکیل داده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زرآباد در ۹۰۰ کیلومتری مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است برای کشاورزان ما بسیار سخت است برای کوچک‌ترین مشکل به مرکز استان مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه تا دو ماه دیگر کشت هندوانه خارج از فصل در بخش «زرآباد» آغاز می‌شود، اظهار داشت: کشاورزانی که تراکتور جدید خریداری کرده اند با مشکل سوخت مواجه هستند که امیدواریم این مشکل هر چه سریع‌تر رفع شود.

گفتنی است، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان از نوار ساحلی بخش زرآباد، سد کهیر و اسکله تنگ شهرستان کنارک نیز بازدید کرد.