معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: هفتمین کشتی حامل گندم ترانزیتی با نام ‘آرزو’ حامل ۶۰۰ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت از کشور هند به مقصد افغانستان وارد بندر چابهار شد

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا اظهار کرد: چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه کانتینر از محموله گندم ترانزیتی اهدایی هندوستان به افغانستان از سال گذشته تاکنون وارد بندر چابهار شده است.
وی افزود: نخستین محموله ترانزیتی گندم اهدایی هندوستان به افغانستان شامل ۶۴۰ دستگاه کانتینر به میزان ۱۵ هزار تن، هفتم آبان پارسال از بندر ‘کاندلای’ هند به مقصد چابهار بارگیری و وارد این بندر شده است.
وی گفت: در مجموع ۱۱۰ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از راه بندر شهید بهشتی چابهار انتقال پیدا می کند که این میزان گندم قرار است با بیش از پنج هزار دستگاه کامیون به کشور افغانستان حمل شود.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تردد این کامیون ها علاوه بر ایجاد اشتغال، مجتمع های خدمات رفاهی طول مسیر چابهار- ایرانشهر- خاش- زاهدان- میلک هیرمند نیز جان تازه ای خواهند گرفت.
به گزارش ایرنا، چابهار یکی از بهترین، به صرفه ترین و کم هزینه ترین مسیرها برای انتقال و ترانزیت کالاهای افغانستان به کشورهای مختلف دنیا است.