مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین پروژه وقفی خدمت به قرآن و حمایت از مراکز و مؤسسات قرآنی در قطر با عنوان پروژه «الأترجه» برگزار شد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از به نقل از روزنامه قطری الشرق؛ مراسم کلنگ‌زنی این پروژه دیروز(۱۱ فروردین‌ماه) با حضور عیث بن مبارک کواری، وزیر اوقاف و امور اسلامی قطر و در منطقه «بن محمود» شهر دوحه، پایتخت این کشور برگزار شد.

این پروژه وقفی با هدف خدمت به قرآن کریم و حمایت از مراکز و مؤسسات قرآنی در قطر راه‌اندازی می‌شود و هزینه ساخت آن که متشکل از دو ساختمان با حدود ۱۱۲ اتاق است، حدود ۷۰ میلیون ریان قطری برآورد شده است.

خالد بن محمد بن غان آل ثانی، مدیرکل بخش وقف وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر ضمن سخنانی در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه گفت: «الأترجه» از مهم‌ترین پروژه‌های این وزارت‌خانه برای حمایت از مراکز و مؤسسات قرآنی و خدمت به ساحت مقدس قرآن است و پیش‌بینی می‌شود ساخت این پروژه حدود ۶۰۰ روز به طول بینجامد.

ارتقای سطح و کیفیت آموزش قرآن در قطر، فراهم‌آوردن زمینه برای نام‌نویسی بیشتر دختران و پسران در مراکز و مؤسسات قرآنی، تأسیس مراکز قرآنی جدید در مناطق مختلف قطر و ارائه خدمات به مؤسسات و مراکز آموزش حفظ قرآن .. از دیگر اهدافی است که پروژه وقفی خدمت به قرآن «الأترجه» درصدد تحقق آن است.