مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مهمترین مشکل این نهاد نیروی انسانی آن است گفت: این استان با توجه به گستردگی و پراکندگی با کمبود حدود ۱۵ هزار معلم روبرو است

به گزارش سنت نیوز؛ حمیدرضا رخشانی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال سه هزار و ۵۸۲ نفر به صورت حق التدریس، استخدام سال گذشته، سرباز معلم و غیره وارد آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شده‌اند که تنها بخشی از مشکلات این حوزه مرتفع می‌شود.

وی از حذف مدارس خشتی و گلی تا پایان سال ۹۸ در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: ۲۱۰ کلاس خشتی و گلی در استان وجود داشت که هم‌اینک تعداد آنها به ۱۶۰ کلاس کاهش یافته است و برنامه برای حذف این مدارس تا پایان سال در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

حدود ۱۰۰ هزار کلاس اولی وارد مدارس سیستان و بلوچستان می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: نام‌نویسی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸از اول خرداد از طریق سامانه «سناد» در این استان آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۹۲ هزار دانش آموز پایه اول سیستان و بلوچستان در سامانه «سناد» نام‌نویسی کرده‌اند و پیش بینی می‌شود این آمار به ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

رخشانی افزود: امسال ورودی دانش‌آموزان پایه اول به مدارس سیستان و بلوچستان چهار درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به سنجش نوآموزان بدو ورود به مدارس گفت: تاکنون ۶۰ هزار نوآموز در این استان در ۴۴ پایگاه مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین سنجش نوآموزان پیش دبستانی در سیستان و بلوچستان درحال انجام است.

رخشانی افزود: سال ۹۲، تعداد دانش‌آموزان پیش دبستانی سیستان و بلوچستان هشت هزار نفر بود که در سال ۹۸ این آمار به ۷۴ هزار نفر افزایش یافت.