رئیس صنعت، معدن وتجارت چابهار گفت: ۹ نانوایی روستایی به دلیل کم فروشی و مشکلات بهداشتی متخلف شناسایی شدند.

به گزارش سنت نیوز؛ هادی اکبری افزود: در راستای پایش نظارت و بازرسی از کار خبازان روستایی برای ارائه خدمات مطلوب، گشت ویژه‌ای توسط بازرسان سازمان صنعت و اتحادیه مربوطه انجام شد.
وی با بیان اینکه در این گشت ویژه از ۴۲ واحد صنفی خبازی در سطح بخش های مرکزی، دشتیاری و پلان بازرسی شد، ادامه داد: در حاشیه بازدید و بازرسی از این واحدها، ۹ واحد صنفی خباز متخلف شناسایی و پرونده‌های تعزیری این واحد‌ها جهت صدور حکم مقتضی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
رئیس صنعت، معدن وتجارت چابهار در خصوص واحدهای متخلف شناسایی شده، گفت: هفت واحد به دلیل تخلف عدم رعایت موازین بهداشتی، یک واحد به خاطر گرانفروشی و یک واحد در خصوص عدم نصب تابلو متخلف شناخته شده اند.
وی با اشاره به لزوم رعایت موارد بهداشتی همچون لباس کار مناسب و داشتن کارت بهداشت و سلامت و برای کارگران خبازی و عدم استفاده از مواد غیر مجاز در پخت نان همچون جوش شیرین، افزود: قطعا با خبازی‌های متخلف در این زمینه برخورد می‌شود.
وی تصریح کرد: در راستای نظارت مستمر بر واحدهای خبازی و جلوگیری از مشکلات احتمالی و برخورد با متخلفین و بهره مندی از توان نظارتی اداره‌های صنعت، معدن و تجارت، شبکه های بهداشت و اتحادیه خبازان طرح نظارت بر کمیت و کیفیت نان در شهر و روستا در حال اجرا است.
اکبری خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی، کم فروشی وتقلب، احتکار، انبار‌های بی نام نشان و… از طریق تماس تلفنی باشماره ۱۲۴ ستادخبری و یا با حضور در محل اداره شهرستان اعلام کنند.