گروهی متشکل از ٧۶ پیشمرگ، شب گذشته از راه هوائی از مرز ترکیه گذشتند و رهسپار کوبانی شدند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از rfi، یک گروه ۸۰ نفره دیگر نیز سوار بر خودروهای نظامی مجهز به سلاح های سنگین در حال پیشروی به سوی این شهر هستند. پیشرفت این گروه به دلیل استقبال و شادی مردم محلی به آهستگی انجام می گیرد. گفته می شود که این کاروان شامل شمار زیادی موشک انداز و سلاح‌های سنگین است.

این در حالی است که دولت ترکیه از ورود تانک به خاک سوریه جلوگیری می کند و گرچه مولود چاووش اوغلو- وزیر خارجه ترکیه، گفت: هیچ مشکل سیاسی برای عبور پیشمرگ‌ها از مرز ترکیه برای رفتن به کوبانی وجود ندارد.

اما شمار نیروهای پیشمرگ که قرار بود به کوبانی اعزام شوند در آغاز ۲۰۰۰ نفر بود، این شمار به ۲۰۰ تن و سپس به ۱۵۰ تن کاهش یافت.

فرمانده نیروهای پیشمرگی که به سمت کوبانی در حرکت هستند گفت: ما سلاح‌های سنگین و جدید آمریکایی و همچنین تجهیزات ضدتانک و توپ در اختیار داریم و اسم نیروهای ما “قوات النار” است که به خوبی آموزش دیده‌اند و ورود این نیروها به کوبانی جنگ را به نفع آن‌ها پیش خواهد برد.

از سوی دیگر، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف، ٣ حمله را به پایگاه‌های داعش در منطقه بازار “الهال” و در نزدیکی کوبانی همزمان با درگیری‌ها میان کردها و اعضای داعش انجام داد.