مسئولان محلی در ولایت بدخشان می‌‎گویند که گروه طالبان روز گذشته به چندین پاسگاه پلیس مرزی و پلیس نظم عامه افغانستان حمله کرده است.

به گزارش سنت نیوز به نقل از بی بی سی؛ لعل محمد احمدزی سخنگوی پلیس بدخشان به بی‌بی‌سی گفت که در نتیجه حمله افراد طالبان چهار پلیس کشته شده‌اند.

آقای احمدزی می‌گوید که این رویداد روز گذشته در روستای صوفیان ولسوالی وردوج بدخشان اتفاق افتاد. او می‌گوید مخالفان مسلح دولت از چند ساحه به پاسگاه‌های پلیس افغانستان حمله کرده و پس از درگیری تجهیزات نیروهای پلیس را به آتش کشیدند.

پلیس بدخشان می‌گوید که بلافاصله پس از درگیری نیروهای کمکی به محل فرستاده شده و عملیات برای پاک سازی محل از وجود مخالفان مسلح و آزادی افراد پلیس هم اکنون ادامه دارد. سخنگوی پلیس همچنین می‌گوید که در این عملیات تلفات سنگینی به افراد طالبان وارد شده و شورشیان از محل فرار کرده اند.

بدخشان در سال های اخیر از ولایت های نا امن در شمال بوده است

آقای احمدزی تایید کرد که بیش از ده سرباز پلیس به اسارت گروه طالبان در آمده اند. یک مقام محلی در بدخشان که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار بی‌بی‌سی در محل گفته که گروه طالبان شانزده سرباز پلیس را با خود برده اند.

گروه طالبان مسئولیت حمله به پاسگاه های پلیس در ولسوالی وردوج بدخشان را به عهده گرفته و با انتشار اعلامیه‌ای گفته که پس از حمله به چهار پاسگاه پلیس چهار سرباز افغان را کشته و تعدادی را هم با خود برده است.

ولسوالی وردوج بدخشان پیش از این نیز درگیری های سنگین و حملات مخالفان مسلح را پشت سر مانده است. این ولسوالی در یکی از دره های بدخشان واقع شده و دارای جغرافیایی پیچیده است.

ولسوالی های نا آرام بدخشان

طالبان و شورشیان محلی در گذشته هم به وردوج و برخی دیگر از مناطق ولایت بدخشان از جمله ولسوالی “کران و منجان” حمله کرده بودند.

در همین حال وزارت دفاع افغانستان از انجام عملیاتی در ولسوالی ارغنج‌خواه بدخشان خبر داده است.

ظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع در صفحه توییتر خود نوشته که در این عملیات هشت تن از اعضای گروه طالبان کشته شده و شش تن دیگر شان بازداشت شده اند.

وردوج و ولسوالی هم‌جوار آن از مناطق استراتژیک ولایت بدخشان به شمار می‌روند که به سایر ولایت ‌های نسبتا امن شمالی افغانستان راه دارند. بدخشان در شمال شرق افغانستان با پاکستان، تاجیکستان و چین مرز مشترک دارد و نا امنی ها در این ولایت در سال های اخیر گسترش پیدا کرده است.

اخبار مرتبط:

درگیری خونین نیروهای پلیس و گروه طالبان در ولایت فراه