یک مقام بلند رتبه افغان روز یکشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴ تایید کرد که یک عضو کلیدی شبکه القاعده درنتیجه حمله هوایی در شرق افغانستان کشته شد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از العربیه؛ یک مقام بلند رتبه افغان روز یکشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴ تایید کرد که یک عضو کلیدی شبکه القاعده درنتیجه حمله هوایی در شرق افغانستان کشته شد.

رسانه های افغانی گزارش داده اند که این مقام افغان که نخواسته نامش گرفته شود گفته است، ابولبارا الکویتی یکی از اعضای سرشناس القاعده دو روز پیش براثر حمله هوایی در منطقه “لعل مندی” ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار افغانستان کشته شد.

این مقام افغان افزوده است دو روز پیش، نیروهای افغان منزل عبدالصمد خنجری، یکی از فرماندهان شبکه القاعده در ولایت ننگرهار افغانستان را آماج حملات هوایی قرار دادند که درنتیجه ابولبارا الکویتی کشته شد.

مقام امنیتی افغان گفته است:”ابولبارا الکویتی یکی از اعضای ارشد القاعده در شرق افغانستان بوده و روابط بسیار نزدیک خانوادگی، با ایمن الظواهری رهبر القاعده داشته است.”
ecbea946-45e1-485e-a0a9-6028f5bef835_16x9_600x338
منبع مذکور تایید کرده است که در نتیجه این حمله دو میل کلاشینکوف، یک میل پیکا یک پایه کمپیوتر لپ تاپ با اسنادی که فعالیت ابولبارا الکویتی را مستند می سازد نیز به دست نیروهای امنیت ملی افغانستان افتاده است.

این درحالیست که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اخیراً اعلام کرد:”دو عضو کلیدی شبکه حقانی به شمول (انس حقانی) پسر جلال الدین حقانی که برادر  سراج الدین حقانی، سرکرده شبکه حقانی است و فرد دوم نیز حافظ رشید فرزند محمد عمر بازداشت شدند.”

این ریاست گفته است، انس حقانی در تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی شبکه حقانی نقش کلیدی داشت و حافظ رشید فرزند محمد عمر یکی از فرماندهان نظامی شبکه حقانی، فعالیت های تروریستی این شبکه را در ولایت های شرقی افغانستان رهبری می نمود.