هزار و ۲۸۳ گواهینامه واردات و ۸۷۰ گواهینامه صادرات در ۶ ماهه نخست امسال در این استان صادر شده است.


به گزارش سنت نیوز، اسماعیل عاقلی اظهار داشت: صدور گواهینامه های این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۵ درصدی را نشان می دهد.
وی انجام ۳۲۱ مورد کنترل و بازرسی از واحدهای تولیدی، خدماتی و انجام ۵۴۸ مورد نمونه گیری در این واحدها، صدور و تمدید ۶۱ پروانه، تعلیق و ابطال ۲۴ مورد، ارائه تذکر و اخطار به ۸۷ واحد و پلمپ یک خط تولید را از دیگر اقدامات اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان در ۶ ماهه نخست امسال برشمرد.
مدیر کل استاندارد سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت ۹۷۷ مورد بازرسی و نظارت بر محموله های صادراتی و هزار و ۴۰۹ مورد محوله های وارداتی صورت گرفته است.
وی انجام ۲ هزار و ۳۲۶ نمونه آزمون در آزمایشگاههای سیستان و بلوچستان را از دیگر فعالیت های اداره کل استاندارد ذکر کرد و افزود: طرح کنترل و نظارت بر جایگاههای سوخت این استان در قالب ۲۹۰ جایگاه و ۵۹۹ نازل سوخت در این مدت انجام شده است.
عاقلی انجام بازرسی از ۱۷۱ فروشگاه عرضه مصنوعات گرانبها و ۱۶۴ نمونه برداری و آزمون در این حوزه را از دیگر اقدامات این نهاد در ۶ ماهه نخست امسال در سیستان و بلوچستان برشمرد.
وی با اشاره به درآمدهای اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان در این مدت گفت: درآمدهای این نهاد در استان در این مدت ۱۴ میلیارد و ۵۱۱ میلیون تومان بوده که حاکی از رشد ۱۰۶ درصدی نسبت به مدت مشابه و تحقق کل درآمد امسال است.
مدیر کل استاندارد سیستان و بلوچستان گفت: این نهاد هم اینک در پنج شهرستان و پنج نقطه مرزی دفتر و نمایندگی دارد.
وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر بر لزوم کیفیت و ارتقای کیفیت تاکید داشتند به طوری که فرمودند «بهترین گزینه برای مقابله با واردات ارتقای کیفیت است».