۱۴۷ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در ۴۰۶ روستا آبرسانی سیار می شوند.


به گزارش سنت نیوز، نوید ملازهی اظهار داشت: ماهانه ۶ هزار و ۷۴۱ سرویس تانکر آب با حجم ۸۰ هزار و ۸۹۲ مترمکعب تحویل روستاییان چابهار می شود.
وی بیان کرد: ۱۶۶ روستا در بخش دشتیاری، ۹۸ روستا در پلان و ۱۴۲ روستا در بخش مرکزی از شبکه آبرسانی محروم هستند که با ۲۰ تانکر دولتی و ۲۲ تانکر استیجاری آبرسانی سیار می شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار چابهار با بیان اینکه خشکسالی های اخیر خسارت سنگینی به بخش های کشاورزی و آب روستایی این شهرستان وارد کرده است، خاطرنشان کرد: ۲۰ پارچه آبادی و روستای دیگر در این منطقه متقاضی آبرسانی سیار هستند.
وی بر پرداخت ۱۵۰ میلیارد ریال بدهی های بخش آبرسانی سیار و بدهی های شرکت آب و فاضلاب روستایی برای خرید آب و اجاره تانکرهای بخش خصوصی، تعمیر و نوسازی تانکرهای فرسوده و اختصاص بیش از ۳۵ تانکر جدید برای آبرسانی سیار تاکید کرد.
ملازهی اظهار داشت: نقاط عشایری و روستایی چابهار با مشکلات شدید کم آبی مواجه هستند و نیاز است مسئولان برای رفع مشکلات و تامین نیازهای اولیه مردم تلاش کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار چابهار گفت: هم اینک بیش از ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر از ساکنان حاشیه شهر و برخی نقاط روستایی این شهرستان فاقد برق هستند و اداره برق علیرغم پیگیری ها و خرید انشعاب جدید تمایل زیادی برای رفع مشکلات مردم فاقد برق ندارد.
وی افزود: مرز ریمدان یکی از بهترین نقاط برای اشتغالزایی و جابجایی کالا و مسافر است ولی متاسفانه فاقد اینترنت، برق مناسب و شبکه آبرسانی شبانه روزی است.
ملازهی بیان کرد: در حوزه آبرسانی ۲ پروژه در پایین دست سدهای پیشین و زیردان در حال اجراست که پس از تکمیل بسیاری از مشکلات مردم مرتفع می شود.