لعل محمد احمدزی، سخنگوی پلیس ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان، امروز به رسانه‌ها گفت که ۱۵ شورشی مخالف دولت در درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته شده‌اند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از بی بی سی؛ این درگیری در ولسوالی وردوج ولایت بدخشان رخ داده است.

آقای احمدزی افزود که در میان کشته‌شدگان اجساد دو فرمانده مشهور شورشیان به نام همایون و هیوادمل و همین طور چندین تن از اعضای حزب جندالله ازبکستان و جنگجویان چچنی دیده می‌شود.

روز گذشته مسئولان محلی در ولایت بدخشان اعلام کردند که گروه طالبان به چند پاسگاه پلیس مرزی و پلیس نظم عامه افغانستان حمله کرده و بیش از ده سرباز پلیس را با خود بردند.

به گفته او عملیات نیروهای امنیتی برای رهایی این افراد ادامه دارد و حلقه محاصره بر نیروهای شورشی در محلی که این سربازان نگهداری می‌شوند، تنگ‌تر شده‌است.

قربانعلی همزی، خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت بدخشان می‌گوید که مردم نیز محل کشته شدن این افراد را تایید کرده و گفته‌اند که از دست نیروهای شورشی به ستوه آمده‌اند.

به گفته او نیروهای شورشی از مردم فقیر محل غذا می‌خواهند و از میان جوانان آنها سرباز گیری می‌کنند.

سال گذشته نیز ولسوالی وردوج ولایت بدخشان شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای امنیتی افغان و شورشیان بود.

وردوج و ولسوالی‌های هم‌جوار آن از مناطق استراتژیک ولایت بدخشان به شمار می‌روند که به سایر ولایت‌های نسبتا امن شمالی افغانستان راه دارند. بدخشان در شمال شرق افغانستان با پاکستان، تاجیکستان و چین مرز مشترک دارد و ناامنی‌ها در این ولایت در سال های اخیر گسترش پیدا کرده است.