معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۶۸۹ شعبه ثبت‌نام و اخذ رأی برای انتخابات مجلس در سراسر استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش سنت نیوز، ثریا سیدزاده ظهر امروز در نشست کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان سیستان و بلوچستان با بیان اهمیت تعیین وضعیت پوشش آنتن‌دهی اپراتورهای تلفن همراه در شعب اخذ رای، اظهار داشت: برای جلوگیری از ناپایداری ارتباط مخابراتی در شعب اخذ رای در ایام انتخابات، باید مشکلات و نواقص این موضوع به صورت مستمر تا پایان فرایندهای انتخابات رصد ‌و رفع شود.

وی با بیان اینکه تعیین هویت رای‌دهندگان در انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، تعیین تعداد دستگاه‌های تعیین هویت و مازاد بر تعداد شعب اخذ رای را خواستار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری با اشاره به اینکه یک هزار و ۶۸۹ شعبه ثبت‌نام و اخذ رای در سراسر استان پیش‌بینی شده، افزود: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری اداره‌کل ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات باید وضعیت پوشش همه اپراتورهای تلفن‌همراه را در این شعب تعیین و طی هفته آینده گزارش وضعیت آنتن دهی را ارایه کنند.

سیدزاده بر بررسی وضعیت موجود تجهیزات برق اضطراری و تامین باطری سایت‌های مخابراتی و نیز تعیین برنامه زمان‌بندی برای تجهیز سایر سایت‌های مخابراتی اولویت‌دار به سیستم برق اضطراری تاکید کرد.

وی همچنین از پیگیری و برخورد حقوقی با دستگاه‌هایی که به دلیل حفاری‌های غیرمجاز باعث ایجاد آسیب و قطع زیرساخت‌های مخابراتی می‌شود، خبر داد.

معاون استاندار برآورد دقیق خسارات وارده به شبکه فیبر نوری و سایتهای مخابراتی استان در  اثر سیلاب مناطق جنوب استان، برقراری ارتباط ماهواره‌ای برای حفظ پایداری ارتباطات سیار در شهرستان فنوج و بخش بنت، تامین سوخت ماشین‌آلات مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های مخابراتی و توقف پروژه‌های حفاری شرکت‌های پیمانکار دستگاه‌های اجرایی در مسیرهای حساس شبکه‌ فیبر نوری را ده روز قبل از روز اخذ رای خواستار شد.