استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دو هزار ۴۵۰ صندوق ثابت و سیار برای جمع‌آوری آرای مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ۲۸ خرداد پیش‌بینی شده است

به گزارش سنت نیوز، احمدعلی موهبتی اظهارداشت: مردم غیور سیستان و بلوچستان در انتخابات ادوار گذشته همیشه مشارکت حداکثری داشته‌اند.

وی با بیان اینکه به طورمیانگین میزان مشارکت مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ۷۲ تا ۸۰ درصد بوده، افزود: در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی ۶۱ درصد و در انتخابت شوراهای شهر روستا و ریاست جمهوری دوره دوازدهم  به ترتیب ۷۳ و ۷۲ درصد مشارکت داشته‌اند.

استاندار سیستان بلوچستان با اشاره به اینکه انتخابات شوراهای روستایی در سه هزار و ۴۹۶ روستا برگزار می‌شود، تصریح کرد: ۱۴٫۵ درصد در شهر و ۱۷ درصد در روستاها ثبت‌نام افراد برای کاندیداتوری رشد داشته است.

وی با اشاره به امنیت مطلوب انتخابات در استان تصریح کرد: هیچ شائبه‌ امنیتی در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی رخ نداد و همراهی مردم خیلی خوب بود و امیدواریم امسال انتخابات پرشکوه و پرشوری داشته باشیم.

موهبتی با بیان به اینکه ۴۰ هزار نیروی اجرایی و  امنیتی مسئولیت برگزاری انتخابات سالم در سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند، گفت: قطعاً امسال شاهد نقش‌آفرینی خوب مردم در انتخابات خواهیم بود.