مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۲۴ درصد مشترکان برق این استان مشمول طرح «برق امید» قرار دارند و از برق رایگان بهره‌مند خواهند شد

به گزارش سنت نیوز؛ خلیل عوض زاده با بیان اینکه در طرح «برق امید» مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند اظهارداشت: طبق آخرین دوره قرائت مصرف مشترکان سیستان و بلوچستان ۲۴ درصد مشترکان در گروه کم مصرف، ۲۳ درصد در گروه پر مصرف و ۵۳ درصد در گروه خوش مصرف قرار دارند.

وی ادامه داد: بیش‌از ۸۴۰ هزار مشترک برق در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۸۴ درصد مشترکان این استان در حوزه خانگی و تجاری، سه درصد عمومی، یک و نیم درصد کشاورزی و سه دهم درصد صنعتی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: میانگین اشتراک برق در این استان حدود چهار اشتراک در هر کیلومتر مربع بوده در حالیکه میانگین کشور۲۱ اشتراک در هر کیلومتر مربع است.

وی تصریح کرد: تغییر نگرش مصرف کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح «برق امید» محسوب می‌شود.

عوض زاده بیان کرد: طرح «برق امید» فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می‌کند که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برخوردار شوند.